اوبر
  • اوبر

  • تاریخ تاسیس: ۲۰۱۰
  • نام به انگلیسی: Uber
  • محل شرکت: سان فرانسیسکو
اوبر
  • اوبر

  • تاریخ تاسیس: ۲۰۱۰
  • نام به انگلیسی: Uber
  • محل شرکت: سان فرانسیسکو

اوبر

اوبر شرکتی است آمریکایی جهت ارائۀ تاکسی اینترنتی که از طریق اپلیکیشن موبایل مسافران را به نزدیکترین راننده‌ها متصل می‌کند و موقعیت مسافر را برای راننده می‌فرستد. داستان اوبر از آنجایی آغاز شد که کالانیک و کمپ برای شرکت در کنفرانسی به پاریس رفته بودند، اما برای حضور در محل کنفرانس، مدت زیادی منتظر عبور یک تاکسی خالی ماندند. این اتفاق باعث شکل‌گیری ایدۀ سرویس تاکسی‌یاب اینترنتی در سال ۲۰۰۹ توسط گرت کمپ  و تراویس کالانیک  شد و استارت‌آپ «اوبرکب» را راه‌اندازی کردند. به گفتۀ کالانیک، ایدۀ اولیه متعلق به کمپ بوده و نمونه اولیۀ محصول توسط کمپ، اسکار سالازار و کنراد ولان طراحی شده و کالانیک نقش مشاور ارشد را بر عهده داشته است.

در آگوست ۲۰۱۰، رایان گریوز  رسما به عنوان مدیرعامل اوبر فعالیت خود را آغاز کرد. خدمات شرکت در آن سال با سه ماشین در نیویورک آزمایش شد و نهایتاً در ماه می به طور رسمی در سان فرانسیسکو راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۱۱، این شرکت پس از اعتراض اپراتورهای تاکسی سان فرانسیسکو، نام خود را از اوبرکب به اوبر تغییر داد.

این استارت‌آپ در ابتدا روی مسافران ماشین‌های لوکس مشکی (لیموزین) تمرکز داشت، و در سال ۲۰۱۲، اوبر ایکس را عرضه نمود که گزینه‌ای ارزان‌تر بود و کاربران بیشتری قادر به درخواست تاکسی معمولی یا راننده اوبر از طریق برنامۀ تلفن همراه خود بودند. اوبر پس از در اختیار گرفتن بازار آمریکا، فعالیت خود را بین‌المللی کرد و پاریس به‌عنوان اولین شهر خارجی، میزبان اوبر شد. با استفاده از استراتژی‌های مناسب و بازاریابی هدفمند، اوبر توانست پس از چهار سال فعالیت، به ارزش ۲.۱۸ میلیارد دلار برسد. مرحلۀ بعدی در توسعۀ اوبر، ورود به بازارهای پیچیده اما غنیِ هند و چین بود. این شرکت توانست تا سال ۲۰۱۴ به چهار شهر اصلی و پرجمعیت چین وارد شود.

بعد از مدتی، اوبر امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن را فراهم کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. به تدریج، اوبر سعی کرد تا با افزودن گزینه و سرویس‌های خود (مانند اوبر پول  ، سرویسی برای به اشتراک‌گذاری سفر با دیگران و صرفه‌جویی در هزینه‌ها؛ و یا سرویس تحویل غذای ایتز) و نیز گسترش خدمات به کشورهای دیگر، رضایت هر چه بیشتر مشتریان را به دست آورد. در سال ۲۰۱۹ نیز اوبر خدمت تاکسی هلی‌کوپتر فرودگاهی را در دسترس همۀ مشتریانش، از مبدأ فرودگاه جی اف کندی، قرار داد.

 

اخبار اوبر
استراتژی جذاب اوبر برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا

استراتژی جذاب اوبر برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا

در راستای حفظ سلامت و کاهش سرعت رشد انتقال ویروس کرونا، استفاده از ماسک یکی از اقداماتی است که متخصصان به آن تاکید ویژه ای داشته اند. خوشبختانه این اقدام کاملا ساده بوده و امکان اجرای همگانی آن بدون هیچ مشکل خاصی، وجود دارد.

برقی شدن تمام تاکسی های اینترنتی اوبر تا سال ۲۰۴۰

برقی شدن تمام تاکسی های اینترنتی اوبر تا سال ۲۰۴۰

شرکت تاکسی اینترنتی اوبر قصد دارد با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری به رانندگان این شرکت برای تعویض ماشین هایشان با اتومبیل های برقی تا سال ۲۰۴۰ کمک کند.

راننده خودرو خودران اوبر به قتل متهم شد!

راننده خودرو خودران اوبر به قتل متهم شد!

پرونده‌‌ای وجود دارد که می‌تواند به عنوان نقطه عطفی برای آینده فناوری و اتومبیل سازی، تبدیل شود. در ماه مارس 2018 راننده سیستم رانندگی خودمختار و ایمن اوبر متهم به قتل شد‌.