ای‌تی‌اند‌تی
  • ای‌تی‌اند‌تی

  • تاریخ تاسیس: ۱۸۷۵
  • نام به انگلیسی: AT&T
  • محل شرکت: داون‌‌تاون دالاس ایالت تگزاس
ای‌تی‌اند‌تی
  • ای‌تی‌اند‌تی

  • تاریخ تاسیس: ۱۸۷۵
  • نام به انگلیسی: AT&T
  • محل شرکت: داون‌‌تاون دالاس ایالت تگزاس

ای‌تی‌اند‌تی

ای‌تی‌اند‌تی، شرکت آمریکایی بین‌المللی در صنعت مخابرات و سرگرمی‌های دیجیتال است. این شرکت یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات بی‌سیم و باسیم است که بلافاصله پس از اختراع تلفن برای توسعۀ خطوط ارتباطی در آمریکا تاسیس شد. مدیریت اولیۀ آن به الکساندر گراهام بل  بر می‌گردد و دفتر مرکزی آن در برج ویتاکر در داون‌‌تاون دالاس ایالت تگزاس است.

تاریخچۀ ای‌تی‌اند‌تی به سال ۱۸۷۵ و همکاری الکساندر گراهام بل و دو سرمایه‌گذار اصلی‌اش یعنی گاریندرهابارد و توماس هندرز بر‌می‌گردد. در آن زمان بل تلاش می‌کرد تا تلفن را اختراع کند و توانست در سال‌های ۱۸۷۶ و ۱۸۷۷ حق اختراع مربوط به آن را ثبت کند. در سال ۱۸۷۷ این سه نفر شرکت تلفن بل را تاسیس کردند تا اختراع خود را به‌صورت انبوه عرضه کنند. آن‌ها اولین تلفن‌خانه را در سال ۱۸۷۸ در نیو هاون تاسیس کردند. پس از سه سال، تلفن‌خانه‌ها در اکثر شهرها و شهرستان‌های بزرگ آمریکا تاسیس شده بودند. شرکت تا آن سال به شرکت تلفن آمریکایی بل تغییر نام داده بود.

در سال ۱۸۸۲ بخشی از سهام وسترن الکتریک توسط این شرکت خریداری شد و قطعات و محصولات مورد نیاز برای تلفن نیز در داخل شرکت تولید شد. پس از مدتی با ترکیب چند بخش اولیه، شرکت به بل سیستم تغییر نام داد. شرکت تلفن و تلگراف آمریکا در سوم مارس سال ۱۸۸۵ به‌عنوان زیرمجموعه‌ای مستقل از امریکن بل شروع به کار کرد که تمرکز آن روی ساخت و اجرای شبکۀ تلفن راه دور بود و سال‌ها تحت عنوان AT&T Corporation فعالیت کرد. در سال ۱۹۸۲ قانون ضد تراست آمریکا آن‌ها را مجبور کرد که شرکت انحصاری خود را تجزیه کنند. ساوث‌وسترن بل، یکی از شرکت‌های حاصل بود که به‌عنوان شرکت‌های منطقه‌ای بل یا Baby Bells شناخته می‌شد. این شرکت در سال ۱۹۹۵ به اس‌بی‌سی کامیونیکیشنز تغییر نام داد و در سال ۲۰۰۵ ای‌تی‌اند‌تی را خرید. از آن سال این شرکت با نام AT&T Inc مشغول به فعالیت است.

اگرچه این شرکت مستقر در ایالات متحده است، اما در کشورهای دیگر مانند اسپانیا، فرانسه، ژاپن، کرۀ جنوبی، استرالیا، هنگ کنگ، سوئیس و... نیز خدمات مخابراتی ارائه می دهد. 

اولین ارتباطات موبایلی در سال ۱۹۴۶ توسط این شرکت رونمایی شدند. آن‌ها این خدمات را ابتدا تنها روی یک آنتنی با ظرفیت حداکثر بیست تماس همزمان عرضه کردند. طرح مفهومی فناوری سیم‌کارت نیز سال بعد توسط ای‌تی‌اند‌تی معرفی شد که البته در آن سال‌ها قابلیت اجرایی شدن نداشت.

این شرکت بزرگترین هولدینگ مخابراتی جهان، دومین سرویس‌دهندۀ خدمات موبایل در جهان و بزرگترین اپراتور تلفن ثابت در ایالات متحدۀ آمریکا است. همچنین، با خرید شرکت وارنرمدیا در سال ۲۰۱۸، ای‌تی‌اند‌تی به یکی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان از لحاظ درآمد نیز تبدیل شد.

ای‌تی‌اندتی در حال حاضر شرکت‌های زیرمجموعۀ بسیاری علاوه بر وارنر مدیا،  مانند CME، SportsNet، Game Show Network را مدیریت می‌کند که مجموعه‌ای عظیم از خدمات مخابراتی، ارتباطی، خدمات موبایل و محصولات رسانه‌ای را به کاربران عرضه می‌کند.
 

اخبار ای‌تی‌اند‌تی
ای‌تی‌اندتی (AT&T) | توسعه دوباره اینترنت نسل ۵

ای‌تی‌اندتی (AT&T) | توسعه دوباره اینترنت نسل ۵

طراحان اینترنت نسل ۵ این وعده را داده‌اند که سرعت آن ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سریع تر از اینترنت‌های حال حاضراست و کمپانی ای‌تی‌اندتی (AT&T) قصد آزمایش اینترنت نسل ۵ را در ایالت هیوستون تگزاس دارد.

پیامدهای یک ابرقرارداد رسانه‌ای/ بازی تاج‌وتخت به رسانه‌ها کشید!

پیامدهای یک ابرقرارداد رسانه‌ای/ بازی تاج‌وتخت به رسانه‌ها کشید!

قرارداد ۸۵ میلیارد دلاری کمپانی ای‌تی‌اندتی(AT&T) به‌عنوان دومین کمپانی بزرگ ارتباط از راه دور در ایالات متحده با کمپانی قدرتمند رسانه‌ای تایم وارنر چه دورنما و پیامدهای رسانه‌ای دارد؟

گسترش زمینه فعالیت‌های AT&T

گسترش زمینه فعالیت‌های AT&T

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به نظر می‌رسد شرکت ای.‌ تی اند تی1 (AT&T)، می‌خواهد به صنعت پهپادها وارد شود.