شیائومی دو حق‌اختراع دیگر نمایشگر دور تا دور ثبت کرد

 شیائومی دو حق‌اختراع دیگر نمایشگر دور تا دور ثبت کرد

این کمپانی اعلام کرد که فروش آن در مقادیر محدودی آغاز خواهد شد، اما این اتفاق هرگز رخ نداد. همچنین در سال 2020 هم هیچ جانشینی برای این گوشی معرفی نکرد. اما طی چند روز گذشته، یک حق‌اختراع مشابه با می میکس آلفا ولی با دوربین پاپ آپ، منتشر کرد. امروز اما دو حق‌اختراع دیگر، منتسب به تلفنی با نمایشگر دور تا دور و فراگیر ثبت شد؛ که گویا شیائومی قصد معرفی چند گوشی از این نوع طراحی و دیزاین را دارد.

طبق اخبار LetsGoDigital، نرم‌افزار موبایل پکن شیائومی، در پایان سال 2019 این حق‌اختراع را برای ثبت به CNIPA ارائه داد؛ که مستندات مربوط به همین مسئله در 1 ژانویه 2021 منتشر شد. با نگاه اولیه به این حق‌اختراع، متوجه تا شدن (رول شدن) این نمایشگر از بالا و پایین می‌شویم؛ در صورتی که در می میکس آلفا نمایشگر از طرفین خمیده شده بود. علاوه بر این، در پشت دستگاه، برشی افقی به چشم می‌خورد. این برش شامل ماژول دوربین چهارگانه، فلاش دوگانه و سوراخی دیده می‌شود که گویا همان میکروفون است. از نکات مثبت این طراحی در مقایسه با می میکس آلفا، می‌توان به ضخامت کمتر و خمیدگی بیضی شکل اشاره می کند.

از طرف دیگر، حق‌اختراع دوم دارای خمیدگی گرد است؛ تعداد دوربین به 3 کاهش یافته، و میکروفون و فلاش LED دیده نمی‌شود.به هرحال، شاید شاهد عرضه و تولید انبوه این دو حق‌اختراع نباشیم. شاید مانند می میکس آلفا فقط مانند طرحی مفهومی معرفی شده و هرگز عرضه جهانی نشوند. البته این‌ها، همه و همه نظریه و شایعه هستند و باید منتظر اعلامیه‌های رسمی از سوی این شرکت می باشیم.

منبع:toranji

ارسال دیدگاه