گوگل از کارکنانش جاسوسی می‌کند؟

گوگل از کارکنانش جاسوسی می‌کند؟

سازمان فدرال برد ملی روابط کارگری آمریکا (NRLB) با تنظیم شکایتی علیه گوگل، این شرکت فناوری را به نقض قوانین متعدد نیروی کار در جریان سرکوبی فعالیت‌های کنشگری کارمندانش در سال گذشته متهم کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در شکایت این سازمان آمده است گوگل عملا از کارمندانش جاسوسی و سپس کارمندانی که در فعالیت‌های کنشگری دست داشته‌اند را بازجویی و آنها را اخراج کرده است.

همچنین این شرکت قوانینی را به اجرا گذاشته که مانع دسترسی کارمندانش به تقویم‌های دیگران بدون هدف کاری می‌شود و محدودیت ۱۰۰ نفره را برای تعداد کارمندانی که می‌توانند به رویدادهای تقویم دسترسی داشته باشند را اعمال کرده است.

لورنس برلند و کاترین اسپایرز دو نفر از کارمندان گوگل هستند که اواخر سال گذشته به دلیل دست داشتن در فعالیت کنشگری از این شرکت اخراج شدند و در این شکایت از آنها نام برده شده است.

گوگل اواخر سال گذشته این دو نفر را به نقض سیاست‌های امنیت دیتا متهم و به قرارداد آنها خاتمه داد. برلند به دلیل دسترسی به تقویم کارمندان دیگر در زمان سازماندهی تلاش‌ها برای اعتراض علیه همکاری گوگل با یک شرکت ضد اتحادیه‌ای اخراج شد. سازمان NRLB این اقدام گوگل را اشتباه می‌داند.

اسپایرز هم یک مهندس امنیتی در گوگل بود که یک نوتیفیکیشن را طراحی کرده بود که هر زمان کارمندان از وب سایت IRI بازدید می کردند، به آنها اعلام می کرد حق دارند در فعالیت‌های اعتراضی شرکت کنند. سازمان NRLB اخراج وی را غیرقانونی اعلام کرده است.

برلند در بیانیه‌ای اعلام کرد این شکایت روشن می‌کند که کارکنان حق دارند درباره مسائل مربوط به اخلاق تجارت و ترکیب مدیریت صحبت کنند. یافته اخیر در زمانی که می‌بینیم شماری از میلیاردرهای فناوری قدرتشان در کنترل زندگی و کارمان را مستحکم‌تر کرده‌اند، قابل توجه است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار کرد: گوگل همواره برای حمایت از فرهنگ بحث درون سازمانی کار کرده است و ما اعتماد بالایی به کارمندانمان داریم.

منبع:گوگل از کارکنانش جاسوسی می‌کند؟

ارسال دیدگاه