گسترش زمینه فعالیت‌های AT&T

گسترش زمینه فعالیت‌های AT&T

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به نظر می‌رسد شرکت ای.‌ تی اند تی1 (AT&T)، می‌خواهد به صنعت پهپادها وارد شود. این شرکت در حال حاضر از پهپادها برای نظارت بر عملکرد برج‌های سلولی2 و ارسال تصاویر به دفتر مهندسین استفاده می‌کند. این شرکت به تازگی اعلام کرد، می‌خواهد نوع جدیدی از پهپادها را به نام «سلول روی بال‌های پرنده»3 (Flying COWs) ایجاد کند. این پهپادها را می‌توان به‌عنوان یک برج سلولی در همایش‌ها و مناطق پر رفت آمد که افراد بسیاری به اینترنت متصل شده و موجب اختلال در آن می‌شوند، استفاده کرد. همچنین در هنگام رخ داد بلایای طبیعی، می‌تواند با استفاده از پهپادهای مذکور، به‌سرعت یک پوشش ارتباطات بی‌سیم را برای آن منطقه فراهم کند.

پهپادهای مذکور می‌توانند در مناطقی خاص به شبکه‌ی نسل چهارم اینترنت همراه (LTE) متصل شوند تا اطلاعات را از سرورهای ای.‌ تی اند تی دریافت و تجزیه‌وتحلیل کند. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در زمان مشکلات به صورت زمان واقعی به آن‌ها پاسخ داده شود.

آرن پرگلر (Art Pregler)، مدیر برنامه‌ی پهپاد ای.‌ تی اند تی، گفت: «ما در دوران اولیه استفاده از پهپادها در بخش تجاری هستیم.» پرگلر افزود: «با ادامه‌ی تحول پهپادها، هوش مصنوعی و ربات‌ها، ما می‌توانیم آینده را در رابطه با تعامل انسان و ماشین ببینیم.» شرکت مخابراتی مذکور در حال بررسی موارد مورداستفاده‌ پهپادهای خود در زمینه‌های مختلف اینترنت اشیا مانند مصارف صنعتی وکشاورزی است. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند گوگل و آمازون با شرکت مخابراتی ورایزن که رقیب اصلی ای.‌ تی اند تی محسوب می‌شود برای تولید پهپادهایی با کارایی‌های مختلف همکاری می‌کنند. سال گذشته ورایزن اعلام کرد با همکاری شرکت پرسیژن هاوک (PrecisionHawk) می‌خواهد به توسعه‌ی نقشه‌برداری و نظارت بر محصولات کشاورزی کمک کند.

منبع: گسترش زمینه فعالیت‌های AT&T

ارسال دیدگاه