چند روش برای بهبود مهارت های رهبری

چند روش برای بهبود مهارت های رهبری

(چگونه مهارت های رهبری خود را بهبود ببخشیم؟)

استفاده از خصوصیات مدیریتی مطلوب از شما رهبری تاثیرگذار می‌سازد. رهبران بزرگ می‌دانند که باتوجه گوش دادن به سایر افراد، یکی از مهمترین مهارت های رهبری است. رهبرانی که خصوصیات مدیریتی عالی‌‌ای دارند الهام‌بخش تلاش، مشارکت و تغییر هستند و بهترین تکنیک برای بررسی این خصوصیات توصیه هایی است که آنها از کارکنانشان می‌گیرند. اکثر افراد معمولا رهبران معتمدتر و آنهایی که با گوش شنوا تری به کارکنان خود توجه می کنند را در رتبه‌بندی بهتری قرار می‌دهند. ارتباط برقرار کردن صحیح با افراد و گفتن کلماتی چون "ممنونم" و "خواهش می‌کنم"، تغییر جو محیط کاری به محیطی دلنشین تنها مثال هایی ساده اما مهم هستند که مدیران می‌توانند از آنها برای تسهیل موقعیت رهبری خود استفاده کنند.
برای رسیدن به موقعیت رهبری نیاز است که به درک بهتری از نقش و مسئولیت یک رهبر موثر برسیم. افرادی که در نقش رهبری هستند باید انتخاب های بهتر و تصمیمات صحیح تری را برای دیگران اتخاذ کنند. در مطالعه‌ای اخیر در زمینه ی رهبری، مهارت هایی مانند سازگاری، اعتماد به نفس ، هوش و وظیفه شناسی از مهمترین ویژگی های یک رهبر معرفی شد. در ادامه ی این مطالعه بهترین رهبران، آنهایی معرفی شدند که اعتماد به نفس بالایی دارند، الهام بخش اند، موجب پیشرفت افراد خود می‌شوند و در توانمندسازی به آنها کمک می‌کنند. 
رهبران به دلیل تلاش زیاد در بهبود مهارت های مدیریتی، به خودی خود انگیزه ی بالایی دارند. هیچ شخصی به شکل یک رهبر موثر متولد نمی شود، اما می تواند با درک آنچه رهبران انجام می دهند، کیفیت رهبری خود را ارتقا ببخشد. در ادامه به چندین نکته اشاره خواهیم کرد که شما با توجه به آنها می‌توانید مهارت های رهبری خود را بالا ببرید. از این نکات برای بهتر شدن مهارت رهبری خود بهره ببرید و روش هایی را که می توانید در آنها از این استراتژی ها به صورت روتین استفاده کنید، در ذهن خود بیابید.

سبک رهبری فعلی خود را بشناسید:

دانستن سبک رهبری فعلی شما بسیار مهم است. نقاط قوت شما کجاست؟ ارزش‌های اصلی ما در چیست؟ چه حوزه هایی نیاز به بهبود دارند؟ بهترین راه برای تجزیه و تحلیل مهارت های خود، شرکت در یک آزمون رهبری برای گرفتن دید کلی از نحوه ی رهبری شما است. وقتی این آزمون را به اتمام رساندید، به دنبال آگاهی از ویژگی های کلیدی سبک رهبری خود باشید.  تحلیل کنید که آیا این مهارت ها به رهبری شما کمک می‌کند یا مانع آن می‌شود؟ به محض اینکه متوجه شدید چه زمینه هایی را باید بهبود ببخشید، می توانید به دنیال روش هایی برای افزایش کیفیت مهارت های رهبری خود باشید.


بر نقاط قوت خود تمرکز کنید:

رهبران موفق همواره بر عالی‌ترین نقاط قوت خود و همچنین دیگران تاکید دارند. واقعیت این است که افراد قدرتمند نقاط ضعف بسیار بیشتری نسبت به نقاط قوت خود دارند. هرگز نمی‌توان با جبران نقاط ضعف به سرافرازی دست پیدا کرد. شما می‌توانید با درک قدرت و انرژی احتمالی خود می به یک رهبر موثر و برجسته تبدیل شوید.

با دیگران ارتباط موثری برقرار کنید:

یکی ار مهمترین ویژگی‌های یک رهبر برجسته مهارت او در ارتباط موثر با دیگران بویژه با اعضای گروه خود است. بهترین رهبران همواره توجه خالصانه ای نسبت به تیم خود دارند و چه شفاهی و چه عملی نگرانی خود را به آنها نشان می‌دهند. با آزاد گذاشتن راه ارتباطی، یک رهبر می‌تواند اطمینان پیدا کند که اعضای تیم اش به راحتی در کار‌ها مشارکت می‌کنند و بخاطر برتری و موفقیت هایشان مورد توجه قرار می‌گیرند.

شریف باشید:

احتمالاً این مهمترین و مورد احترام‌ترین خصوصیت فردی است که در موقعیت رهبری با مهارت های مدیریتی قابل توجه است. رهبران شریف همیشه صحبت را پیش می برند. قابل اعتماد، بااخلاق ، راستگو و قابل اعتماد هستند. اعمال آنها غالباً با گفته های آنها مطابقت دارد. رهبران با این ویژگی مورد اطمینان هم‌تیمی ها، افراد مافوق و حتی عموم مردم هستند.

الگو باشید:

تاثیر زیاد از مولفه های اصلی دیگر رهبری است. رهبران بیانگر خصوصیات، ویژگی ها و رفتارهایی هستند که به پیروان خود الهام می‌بخشند. آنها همیشه با آوردن مثال و گوش دادن پیش از پاسخ دادن به مسئله مسائل، باعث ایجاد اعتماد به نفس در دیگران می شوند. بنابراین ، اعضای تیم از این نقاط قوت رهبران خوششان می آید و برای تطبیق گرفتن با این ویژگی ها تلاش می کنند. اگر واقعاً می خواهید به یک رهبر الهام بخش تبدیل شوید، روی شکل دادن مهارت‌هایی که دوست دارید در دیگران مشاهده کنید، کار کنید.

از دیگران قدردانی کنید و پاداش را در روند کار خود قرار دهید:

یکی دیگر از ویژگی های قتبل توجه بک رهبر موثر این است که بداند ارائه پاداش و قدردانی به موقع یکی از بهترین راه ها برای کمک به هم تیمی‌هاست چرا که احساس احترام و خوشحالی را در آنها بوجود می‌آورد. همه ما می دانیم که افراد خوشحال به واسطه ی رضایت از وضعیت خود عملکرد بهتری نیز دارند. رهبران می توانند با تقدیر و تشکر از هم تیمی ها، کمک به آنها و در نظر گرفتن پاداش برای تلاش هایشان، به این افراد کمک کنند تا احساس شادی بیشتری داشته باشند. برخی از این تاکتیک ها شامل با جان دل گوش دادن، قدردانی و تحسین از افراد برای کارشان می‌شود.

چشم‌انداز واضح:

یک رهبر خوب همیشه کارها را با درنظر گرفتن شرایط شروع می کند. یکی از معمول ترین مهارت‌های رهبری این است که این افراد باید چشم انداز واضحی از یک تصویر بزرگتر داشته باشند. یک رهبر می‌تواند برای 2 الی 5 سال آینده را برنامه ریزی کند، و تصور کند که شرکت به کدامین سو حرکت خواهد کرد و  وقتی به آن نقطه می‌رسد، چگونه به نظر خواهد آمد.

نکات فوق تنها چند روش ساده برای بهبود مهارت‌های رهبری بود. ویژگی های رهبری ممکن است به طور طبیعی در همه ی افراد وجود نداشته باشد، اما تقریباً همه می توانند یاد بگیرند که مدیر بهتری باشند. برای اینکار تنها باید به خود ایمان داشته باشید و بدانید که تمام آنچه برای موفقیت لازم است، را دارید. سعی کنید مهارت های خود را بهتر و بهتر کنید، به طور مداوم به دانش خود اضافه کنید و در حالی که از کار خود لذت می‌برید، اطمینان حاصل کنید که منابع مورد نیاز برای کمک به همکارانتان در دسترس  آنها قرار می‌گیرد تا آنها نیز به بهترین نحو کار‌های خود را پیش ببرند. همیشه به دنبال راه های جدید برای بهبود مهارت های رهبری خود باشید و وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

منبع:shawacademy.com

ارسال دیدگاه