چرا تغییر فرهنگ برای تحول دیجیتال ضروری است؟

چرا تغییر فرهنگ برای تحول دیجیتال ضروری است؟

تغییر فرهنگ کلید تحول دیجیتال است.
تغییر فرهنگ کلید هرگونه ابتکارعمل در تحول دیجیتال است.


چرا تغییر فرهنگ برای تحول دیجیتال ضروری است؟

تحول دیجیتال چیست؟ در حال حاضر صحبت های زیادی در مورد این فرایند وجود دارد که سازمانی برای دستیابی به آگاهی روشن از دنیای دیجیتال، توانایی های خود را اصلاح می کند. 
تغییر از یک کسب و کار به کسب و کاری دیگر غالبا همراه با احساس نیاز کارکنان سازمان در به کارگیری روش های جدید در کار و اتخاذ رویکرد هایی برای شکستن محدودیت ها و برقراری ارتباط متفاوت با مشتریان است. 
در این متن، کلمه ی "سازمان"، بیش از ساختار واقعی شرکت با سلسله مراتب، مسئولیت ها و بخش های مختلف آن است. "سازمان "، در دنیای تحول دیجیتال، شامل فرهنگ کار و مجموعه ای از شیوه ها و نگرش ها است که کلید اجرای تحولات دیجیتالی است.

سخت ترین قسمت یک تحول دیجیتالی موفق، قسمت فرهنگی آن است.

کمبودهای موجود در فرهنگ سازمانی، یکی از موانع اصلی موفقیت شرکت در عصر دیجیتال است. این یافته‌ی اصلی مطالعه ی شرکت مشاور مدیریت جهانی "مکینزی اند کامپنی" است که سه نقص فرهنگ دیجیتال را نشان می‌دهد:
•    سیلوهای عملکردی و اداری
•    ترس از ریسک پذیری 
•    دشواری در شکل دادن و عمل کردن بر اساس SCV. 
SCV که مخفف عبارت (A Single Customer View) می‌باشد، محلی است که کسب و کارها تمامی داده های مربوط به هر مشتری را در آنجا ذخیره و در یک دیتابیس (پایگاه) ثبت می‌کنند.
اگرچه تغییر فرهنگ برای تحول بسیار مهم است، با این حال دستیابی به آن دشوار و زمانبر است. اما چاره ای جز آن وجود ندارد!

تغییر فرهنگ برای تحول دیجیتال حیاتی است.

ساختن فرهنگ تغییر مداوم یک موضوع کلیدی است. کمپانی‌ها تغییری ایجاد نمی‌کنند که بعد از آن عقب بنشینند و منتظر بمانند تا چند سال بگذرد. این روند مدت هاست که قدیمی و غیرکاربردی شده است. نیاز به ایجاد حرکت و ریتمی جدید در کسب و کار است که واقعیت جدید صنعتی را که شرکت‌ها در آن فعالیت می کنند منعکس کند. تحول دیجیتال حقیقتا مربوط به فناوری نیست بلکه مربوط به چابکی سازمانی است؛ فرهنگ سازمان ها نقشی حیاتی در تحول دیجیتالی هر کسب و کاری ایفا می کند.
فرهنگ منجر به پذیرش فناوری می شود. توانایی نوآوری به ناشکیبایی فرهنگ سازمانی بستگی دارد.

منبع:torbenrick.eu

ارسال دیدگاه