پولدارترین فوتبالیست ایران در سال 2020

پولدارترین فوتبالیست ایران در سال 2020

تا به حال به این فکر کردید پولدارترین فوتبالیست ایران چه کسی هست ؟
بزارید تا کامل این فرد را برایتان معرفی کنم 
علی دایی در سال 1348 در اردبیل به دنیا آمده است لقب او شهریار می باشد. علی دایی را مرد یک اقتصاد فوتبال و ورزش ایران باید دانست. او از استقلال اردبیل فوتبال را آغاز کرده است .آن روزی که برای تحصیل از اردبیل راه تهران را در پیش گرفت، اصلا فکر نمی کرد که شاید روزی انقدر پولدار شود که مهم ترین رکن زندگی در دنیای مدرن، برایش در اولویت چندم قرار بگیرد.
وی در دانشگاه شریف قبول شده است و چهار سال در مسابقات تیم بانک تجارت لیگ تهران به میدان رفت و مورد توجه مربیان قرار گرفت و از همان جا برای بار اول به تیم ملی دعوت شد. او هم اکنون عضو اتاق بازرگانی تهران است و می توان گفت یک تاجر جوان به دنبال ساخت یک شهرک توریستی در اطراف چالوس است. علی دایی آقای گل فوتبال جهان است.
 وی هم اکنون مالک چندین فروشگاه و گالری کفش و لباس در مراکز خرید: منیریه، یوسف آباد، میلاد نور و میدان محسنی است و علاوه بر این ها نمایندگی انحصاری محصولات آدیداس و نایک در ایران را هم دارد. آقای دایی یک کمپانی تولید البسه ورزشی را هم چند سال پیش با نام و برند خود ایجاد کرده و پوشاک ورزشی تعداد زیادی از باشگاه ها را تولید می کند. البته او در تمام این سال ها هیچ وقت ازفوتبال فاصله نگرفت در صورتی که در حوزه کسب و کار فعالیت زیادی داشته است.
وی بعد از خارج شدن از تیم پرسپولیس دو فصل است که هدایت تیم فوتبال راه آهن را بر عهده دارد. علی دایی مربی تیم های سایپا، ایران (تیم ملی)، پرسپولیس و نفت تهران بوده است.  آقای دایی به عنوان اسطوره در فوتبال شناخته می شود .
وی یک بازیکن سخت کوش و خستگی ناپذیر می باشد. علی دایی به جزموفقیت در فوتبال و تحصیل در تجارت موفق بوده است و چندین شرکت بزرگ را اداره می کند. در آبان سال 1392به همت علی دایی یک دبستان 6 کلاسه 300 میلیون تومن هزینه شده بود. وی هم اکنون داری چند فرزند است و نکته بسیار جالب درمورد ازدواج آقای دایی این است که مهریه همسرشان آب است در صورتی که خیلی ها فکر می کنند که مهریه هکسرشان تعداد زیادی سکه است.
علی دایی هر موقعیتی که برایش رقم بخورد دخترش را با خود همراه می کند. وی در23 بازی برای هرتابرلین در بوندسلیگا به زمین بازی رفت و3 گل به ثمر رساند. او در جام ملت های آسیا 1996 امارت به همراه عزیزی و باقری از بهترین ستارگان ایران بود.
آقای دایی در بازی ایران واسترلیا در بازی مقدماتی جام جهانی 1398 فرانسه و 2116 آلمان به زمین بازی آمد و در 5 بازی ایران در این بازی ها شرکت کرد.و پاس قدرتمند علی دایی بود که زمینه ای شد برای گل مهدوی کیا به آمریکا در جام جهانی 1998 شد.
او در سال 1386 توسط فدراسیون فوتبال ایران معرفی شد به عنوان نماینده فوتبال ایران در سازمان یونیسف، به جز علی دایی یکی دیگر از هنرمندان ایرانی مهتاب کرامتی به عنوان سفیر در ای سازمان عضو هستند.
افتخارات علی دایی شامل:
بیشترین گل زده در تیم ملی فوتبال ایران 
اولین ایرانی در یکی از تیم های فینالیست لیگ قهرمانان اروپا
قهرمانی با پرسپولیس در لیگ ایران 1374
بهترین بازیکن سال آسیا 1996
قهرمانی جام حذفی با نفت تهران
 با توجه به این موضوع که آقای علی دایی مربی شده است اما او پولدارترین فوتبالیست است ونمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد.
همچنین می توان به آقایان وحید هاشمیان، علی کریمی و فرهاد مجیدی اشاره کرد. زیرا این افراد هم بعد از علی دایی پولدارترین فوتبالیست هستند.
 

ارسال دیدگاه