پولدارترین خواننده راک جهان

پولدارترین خواننده راک جهان

سِر جیمز پُل مک‌کارتنی (متولد ۱۸ ژوئن ۱۹۴۲) ثروتمندترین خواننده جهان با داشتن ثروتی در حدود ۱.۲ میلیارد دلار است. او که از خوانندگان و آهنگسازان موسیقی راک انگلیسی و همچنین عضو برجسته‌ای است گروه بیتلز است از برجسته ترین و مشهور ترین آهنگسازان موسیقی راک در قرن بیستم میلادی است. او که کار خود را به عنوان خواننده و همچنین نوازنده از گروه بیتلز شروع کرد. همکاری او با جان لنون به یکی از موفق ترین و مشهور ترین همکاری ها در دنیای آهنگسازی تبدیل شد. از موسیقی های به یاد ماندنی او در سالهای ۶۰ میلادی می توان به راک اند رول، دیروز، پنی لِین، هی جود، برگرد، بگذار باشد و ... اشاره کرد.
بعد از اینکه مک کارتنی از گروه بیتلز جدا شد با انتشار اولین آلبوم انفرادی پرفروش خود در سال ۱۹۷۰ گروه موسیقی وینگز را تشکیل داد، در این گروه او از همراهی همسر خود لیندا ایست من و همچنین ترانه سرا دنی لین برخوردار بود. نام او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان فروش ۱۰۰ میلیون نسخه از تک آهنگ هایش و همچنین دریافت ۶۰ لوح طلایی به عنوان موفق ترین موسیقی دان و ترانه سرای موسیقی ثبت شده است.
ترانه دیروز از موفق ترین کارهای او به حساب می آید این ترانه که در گروه بیتلز ساخته شد بیش از ۷ میلیون بار از رادیو و تلویزیون ایالات متحده پخش شده است و همچنین این ترانه الهام بخش بسیاری از ترانه های خوانده شده توسط دیگر گروه ها بوده است.
او علاوه بر فعالیت های خود در موسیقی یک نقاشی هنرپیشه همچنین حامی حقوق حیوانات بوده است علاوه بر خواندن و نواختن به آموزش موسیقی نیز می پرداخت. اورا بعد از فعالیت‌های بسیار زیادش در موسیقی به عنوان شوالیه لقب دادند. 
گروه بیتلز در سال ۱۹۶۰ با عضویت جان لنون و جورج هریسون شروع به فعالیت موسیقی کرد آنها با انتشار موسیقی دوستان به دیدار این گروه موسیقی را جهانی کردند.
اما اینکه چرا این گروه با این موفقیت ها در انتها به فروپاشی انجامید دوگانگی سبک خواسته پل مک کارتنی و دیگر اعضا بود و همچنین او تمایل به همکاری با همسر خود یعنی لیندا ایستمن در گروه داشت که دیگر اعضا و او را نمی پذیرفتند بعد از جدایی او از این گروه به همراه همسر خود گروه وینگز را ایجاد کرد گرچه گروه وینگز نتوانست موفقیت‌های گروه را تکرار کند اما در عموم توانست محبوبیت بیشتری را کسب کند.
پل در این گروه هم خواننده و هم ملودی سرا و همچنین رهبر گروه بود این گروه از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۱ فعال بود. از همکاری های جهانی او در عرصه موسیقی می توان به همکاری هایش با مایکل جکسون نیز اشاره کرد برای او ترانه می ساخت.
 

ارسال دیدگاه