پولدارترین بازیگر جهان در سال 2020

پولدارترین بازیگر جهان در سال 2020

وقتی نگاهی به لیست پولدارترین بازیگران جهان می کنیم مشاهده می شود که شاهرخ خان در سال 2020 در رتبه اول قرار دارد . حال می خواهیم برایتان از فعالیت ها و شخصیت این بازیگر محبوب مطالبی بگوییم
شاهرخ خان در سال 1965 در یک خانواده مسلمان چشم به دنیا گشوده است . وی بازیگر هندی و اهل دهلی نو می باشد. اصلیت خانوادگی او به افغانستان برمی گردد. دارایی خالص این بازیگر 760میلیون دلار می باشد.اکثر مردم او را با لقب پادشاه بالیوود می شناسند. شاهرخ خان تاکنون در هشتاد فیلم سینمایی هندی ایفای نفش کرده است و برای اجراهایش جایزه های مختلفی را کسب کرده است.

وی امروزه جایگاه اول ثروتمندترین بازیگر جهان را دارد. با توجه به میزان دارایی خود در برنامه یونسکو عضو می باشد و به کودکان فقیر کمک می کند. در بین بازیگران بالیوودی شاهرخ خان گران ترین ماشین را دارد که قیمت آن شگفت انگیز است. وی کلکسیونی با بیست ماشین دارد و بوگاتی ویرون گران ترینشان می باشد.

شاهرخ خان نام اصلی خود را عبدالرحمن بیان کرده است. او پرطرافدار ترین بازیگر جهان است. دین شاهرخ خان اسلام است و محل زندگی او بمبئی می باشد. وی سوپراستار بدل سینمای هند بوده است. خانواده شاهرخ خان وضعیت مالی متوسطی داشتند اما حال او گران قیمت ترین ستاره ی سینمای هند است و دستمزدش باور نکردنی است. او علاقه ی زیادی به ورزش داشت تا اینکه یک ورزشکار حرفه ای شد. نکته ای که شاید کمتر کسی بداند این است که او کاپیتان تیم ملی کریکت هندوستان بوده است. شاهرخ خان در رده بندی قدرتمندترین مرد جهان رده ی42 را از آن خود کرده است .
در سال 2004 از طرف مجله تایم بهترین بازیگر هند لقب گرفت. در فیلم گاهی خوشی گاهی غم پسر شاهرخ خان ایفای نقش کرد و نقش کودکی پدرش را بازی کرد. در سال 2003 سر فیلم برداری ستون فقراتش آسیب دید و عمل جراحی شد و همین اتفاق باعث خشونت صدایش شد.

شاهرخ خان بازیگری را زیر نظر بری جان کارگردان تئاتر در دهلی در تئاترگروه اکشن می آموخت پیش از ورود به سینما وارد تلویزیون شد و اولین نقشه او در مجموعه دل دریا به کارگردانی لک تاندون بود. اما به دلیل تاخیر در تولید این اولین مجموعه در سال 1988 بود .

در سال 1991 شاهرخ خان به بمبئی رفت و اولین پیشنهاد برای فیلم سینمایی دل می داند دریافت کرد.یک نکته بسیار جالب این است که شاهر خان از اسب ها می ترسد و از اسب سواری ترس دارد اما با وجود این ترس در صحنه های فیلم سوار بر اسب بوده است .

بازیگران مورده علاقه ی شاهرخ خان آمیتا باچان، نصیرالدین شاه و نانا پاتکار است و همیشه به آن ها گفته است که دوست دارم به موقعیتی که قرار دارند برسم و میگوید این ها اسطوره بازیگری اند وقتی رسانه ها و طرفدارانم من را به عنوان اسطوره معرفی میکنند خجال می کشم چون هنوز راه زیادی دارم تا بتوانم به آن ها برسم.  شاهرخ خان در سال های اولیه زندگیش همسرش گوری به شدت با بازی کردن او مخالف بود اما شاهرخ خان همچنان مصمم به راه خود ادامه و همسرش با دیدن موفقیت های او از موضوع خود کوتاه آمد. شاهرخ خان در آسیا سه میلیارد طرفدار دارد که این عدد نصف جمعیت کره زمین است . وی همیشه می گویید سعی می کنم در فیلم های خوب و بهتری ایفای نقش کنم تا همیشه مورد توجه تماشاگران باشم.
 

ارسال دیدگاه