پهلوگیری کرو دراگون با ۴ سرنشین خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی

پهلوگیری کرو دراگون با ۴ سرنشین خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی

پس از ۲۷ ساعت تعقیب‌وگریز مداری، مأموریت کرو-۱ سرانجام چند هفته قبل (۲۶ آبان) با چهار سرنشین اعزامی خود به ایستگاه فضایی رسید.

به گزارش ایتنا و به نقل از Space، فضاپیمای کرو دراگون به‌نام رزی‌لینس (Resilience) عصر روز یکشنبه (۲۵ آبان) با موشک فالکون ۹ از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا پرتاب شد و ۲۷ ساعت بعد، ساعت ۱۱ شب با ماژول هارمونی ایستگاه پهلوگیری کرد.

حدود دو ساعت پس از پهلوگیری نیز، چهار فضانورد کرو-۱ در ایستگاه فضایی شناور شدند و اقامت خود در آزمایشگاه مداری را آغاز کردند. مایک هاپکینز (یکی از چهار سرنشین) صبح روز سه‌شنبه (۲۷ آبان) طی یک مراسم کوتاه استقبال در ایستگاه گفت: «ما از حضور در اینجا بسیار هیجان‌زده هستیم. ما از اینکه بخشی از این مأموریت بزرگ هستیم به خود می‌بالیم و مشتاقانه منتظریم تا مأموریت شش‌ماههٔ خود را شروع کنیم».

گفتنی است ورود رزی‌لینس نخستین ورود یک فضاپیمای تجاری حامل فضانوردان برای اقامت طولانی‌مدت در ایستگاه فضایی بین‌المللی را رقم می‌زند. از سوی دیگر، کرو-۱ نخستین مأموریتی نیست که برای اعزام فضانوردان به این ایستگاه از یک وسیله نقلیه تجاری استفاده می‌کند. در واقع در اوایل سال جاری شاهد پرواز آزمایشی کرو دراگون دمو-۲ بودیم که در طی آن باب بهنکن و داگ هرلی (فضانوردان ناسا) برای اقامت دو ماههٔ خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند.

منبع:پهلوگیری کرو دراگون با ۴ سرنشین خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی

ارسال دیدگاه