هواپیماها به کمک آمازون می‌آیند

هواپیماها به کمک آمازون می‌آیند

این هواپیماها که هفت فروند آنها از دلتا ایرلاینز و چهار فروند از وست جت خریداری خواهد شد، تا سال ۲۰۲۲ به شبکه حمل هوایی آمازون خواهند پیوست.

به گزارش ایتنا از ایسنا، آمازون در ژوئن ۱۲ فروند بوئینگ ۳۰۰-۷۶۷ تبدیل شده به هواپیمای باری را از "گروه خدمات حمل هوایی" اجاره کرده و شمار هواپیماهای موجود در ناوگانش را به بیش از ۸۰ فروند رسانده است.

فروشگاه اینترنتی آمازون با هدف سرعت بخشیدن به حمل بسته‌های مشتریان و کامل کردن ظرفیت حمل شرکتهایی مانند یونایتد پارسل سرویس، در سال‌های اخیر فعالیت‌های حمل بار هوایی خود را به سرعت توسعه داده است. این شرکت در اکتبر اعلام کرده بود افزایش هزینه روی زیرساخت حمل احتمالا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

آمازون با توسعه فعالیت‌های حمل کالا و داشتن ناوگانی شامل ده‌ها هزار دستگاه ون باری، به کاهش اتکا به شرکتهای حمل بار ادامه داده است. این شرکت نه تنها تقریبا همه بسته های سفارشی مشتریانش را خود تحویل می‌دهد بلکه به رقیبی برای شرکتهایی تبدیل شده که تا چند سال پیش تقریبا همه کالاهای این شرکت را تحویل می دادند.

‌بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود ناوگان هواپیماهای آمازون در سالهای آینده به ۲۰۰ فروند رشد کند و از این نظر با یونایتد پارسل سرویس رقابت کند. آمازون معمولا از فرودگاه‌های کوچک و منطقه‌ای نزدیک به انبارهایش فعالیت می کند.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه