نگرانی‌های از شرایط کاری کارمندان فیس‌بوک

نگرانی‌های از شرایط کاری کارمندان فیس‌بوک

معاون نخست وزیر ایرلند با دو بازبین محتوا در فیس‌بوک ملاقات کرد و تصمیم دارد با نوشتن نامه‌ای به این شرکت نگرانی‌های مربوط به آنان از جمله حضور در دفاتر کاری و بهداشت روان آنان را مطرح کند.

به گزارش ایتنا از مهر، بازبین‌های محتوا در فیس‌بوک ماه‌ها است که از شرکت می‌خواهند برای آنها حقوقی معادل بقیه کارمندان دورکار آن طی شیوع کووید ۱۹ قائل شود. این درحالی است که نگرانی‌های درباره میزان پشتیبانی بهداشت روانی برای این گروه از کارمندان وجود دارد که به طور مداوم در معرض محتوای نامناسب قرار دارند. آنها از طریق یک شرکت «کوالن» استخدام شده‌اند. این شرکت پیمانکار بزرگ فیس بوک در بخش بازبینی محتوا در ایرلند به حساب می‌آید.

لئو وارادکار با ابراهیم حلاوا و پریا مشفقی، دو بازبین فیس‌بوک در دوبلین دیدار کرده است. در همین راستا وارادکار قصد دارد طی نامه‌ای نگرانی‌های اشاره شده را به فیس بوک منتقل کند. این درحالی است که به گفته حلاوا او و مشفقی با صحبت کردن از نگرانی‌هایشان، شغلشان را به خطر انداخته‌اند.

اصلی‌ترین نگرانی این کارمندان آن است که مجبور به حضور در دفاتر اداری شوند. زیرا در دفاتر فیس‌بوک موارد ابتلاء به کووید ۱۹ مشاهده شده است.

حلاوا در این باره می‌گوید: من درباره بازگشت به دفتر کار به شرکت شکایت کردم و گفتم مادرم مبتلا به سرطان و در حال بهبود است. من و خواهرم به نوبت از او مراقبت می‌کنیم. حضور در محل کار در چنین شرایط سختی ناعادلانه است. اما پاسخ مدیران مرا عصبانی کرد. آنها به من گفتند سعی کن از خانواده ات دور بمانی. بسیاری از کارمندان نگرانی ایمنی و بهداشت روحی خود هستند.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه