مشکل شیائومی Mi 11 هنگام پخش موسیقی

مشکل شیائومی Mi 11 هنگام پخش موسیقی

دو روز پیش بود که در ترنجی دیدیم تصویر شیائومی می ۱۱ شکسته کاربران را شوکه کرد. امروز اما یک مشکل جدید گزارش شده است. کاربران شاهد مشکل شیائومی Mi 11 هنگام پخش موسیقی هستند. گفته می شود که در هنگام پخش موسیقی روی بلندگوی دستگاه نویز عجیبی تولید می شود.


مشکل شیائومی Mi 11

شیائومی در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ اولین گوشی هوشمند مجهز به تراشه پرچمدار کوالکام Snapdragon 888 یعنی شیائومی می ۱۱ را رونمایی کرد. فروش رسمی این دستگاه از اول ماه جاری میلادی آغاز شده و بازخورد متعدد کاربران در حال انتشار است. در این هفته، گزارش جدیدی مبنی بر نویز عجیب شیائومی Mi 11 هنگام پخش موسیقی منتشر شده است. اما این فقط درصورتی ایجاد می شود که کاربر هنگام پخش موسیقی به درب پشت دستگاه فشار وارد کند.

شیائومی در توضیح این پدیده ادعا می کند که شیائومی Mi 11 با تلفن های همراه معمولی متفاوت است. این گوشی ساختاری داخلی و سفارشی دارد. این دستگاه دارای یک حفره مخصوص در قاب پشتی است که اجازه می دهد کل فضای داخلی داخل قاب پشتی به عنوان یک حفره عقب برای بلندگوهای استریو دوگانه عمل کند. پیش از این ما مشابه چنین عملکردی را در برخی دستگاه های ال جی دیده بودیم. این طراحی به شیائومی Mi 11 این امکان را می دهد تا عملکرد فرکانس پایین کمتری داشته باشد.

به همین دلیل تغییر شکل ناشی از فشار بر کل فضای حفره موجود روی قاب عقب، تأثیر می گذارد و هنگام فشار ایجاد نویز می شود. به همین دلیل، آزاد شدن سریع درپوش باتری پس از فشار دادن آن باعث ایجاد تغییر در فضای داخلی و نویز نیز می شود.

شیائومی ادعا می کند که پدیده نویز در چنین صحنه های خاصی معمولاً پس از 5-10 ثانیه از بین می رود. توصیه می شود کاربران از فشار شدید در استفاده روزمره جلوگیری کنند تا از وارد آمدن صدمه بیش از حد به نیروی صوتی تلفن یا جلوگیری از آن جلوگیری می کند.

منبع:toranji

ارسال دیدگاه