مشکلات مالیاتی چندین هولدینگ ایرلندی فیس‌بوک را تعطیل کرد

مشکلات مالیاتی چندین هولدینگ ایرلندی فیس‌بوک را تعطیل کرد

فیس‌بوک چندین شرکت هولدینگ ایرلندی که به این شرکت آمریکایی امکان انتقال میلیاردها دلار سود به ایرلند و دور زدن قوانین مالیاتی آمریکا را فراهم کرده بودند را تعطیل می کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، روزنامه تایمز لندن با اشاره به اسناد فیس‌بوک در گزارشی نوشت: این شرکت‌های ایرلندی برای نگهداری مالکیت معنوی فیس‌بوک به منظور فروش بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته بودند و شرکت‌های فیس‌بوک در سراسر جهان برای استفاده از IP به این واحدها پول پرداخت می کردند و عمده فروش فیس‌بوک در خارج از آمریکا به این واحدها هدایت می‌شد. طبق آخرین آمار موجود، شرکت هولدینگ ایرلندی اصلی فیس بوک ۱۰۱ میلیون دلار مالیات برای بیش از ۱۵ میلیارد دلار سود در سال ۲۰۱۸ پرداخت کرد.

اقدام فیس‌بوک برای تعطیلی واحدهای ایرلندی پس از این روی داد که سرویس درآمد داخلی آمریکا فیس‌بوک را به دادگاه کشاند و اعلام کرد این شرکت برای اجتناب از پرداخت مالیات در آمریکا، درآمدهایش را به ایرلند هدایت کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس‌بوک در بیانیه‌ای به تایمز اعلام کرد مجوزهای مالکیت معنوی مربوط به فعالیت‌های بین‌المللی ما به آمریکا برگردانده شده اند. این تغییر که از ژوییه امسال اجرایی می‌شود، منطبق با ساختار این شرکت است که انتظار می رود بیشترین فعالیت‌ها و کاربران را داشته باشد. بر این باوریم که این اقدام مطابق با تغییرات آتی قوانین مالیاتی خواهد بود که سیاستگذاران در سراسر جهان خواهان آنها است.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه