مرورگر مایکروسافت اج با انبوهی از قابلیت‌ها به‌روز می‌شود؛ از تماس تصویری تا ترجمه متن

مرورگر مایکروسافت اج با انبوهی از قابلیت‌ها به‌روز می‌شود؛ از تماس تصویری تا ترجمه متن

مایکروسافت مرورگر اج را با انبوهی از قابلیت‌های جدید از جمله تماس تصویری، ترجمه متن، بهینه‌سازی مرور PDF، اسکرین‌شات و غیره به‌روزرسانی می‌کند. مهمترین آپدیتی که به مرورگر اج کرومیوم خواهد آمد اضافه شدن کلید Meet Now است که امکان تماس تصویری و به اشتراک گذاشتن صفحه با ۵۰ کاربر دیگر و ضبط ویدیوی جلسات به مدت ۲۴ ساعت را می‌دهد.

قابلیت دیگر که به صورت ویژه برای خرید در نظر گرفته شده ابزار مقایسه قیمت است. برای استفاده از این قابلیت کافی است فهرستی از محصولات را به کالکشن اضافه کنید تا مرورگر به صورت خودکار آنرا با قیمت ارائه شده از سوی دیگر عرضه کنندگان مقایسه ‌کند. بسیاری از کاربران برای تهیه عکس از صفحه مرورگر از اکستنشن یا اپ‌های مستقل استفاده می‌کنند اما مرورگر اج به ابزاری داخلی برای اینکار مجهز می‌شود که به صورت خودکار اسکرول کرده و تصویری از تمام صفحه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

در ادامه نوبت به قابلیت PDF Handling می‌رسد که همانطور که از نام آن پیداست به اسناد PDF مربوط می‌شود. اج همین حالا هم با این فایل‌ها سازگار است  اما پس از دریافت به‌روزرسانی مرور اسناد ‌PDF از طریق لینک‌های درون فایل و بخش‌بندی‌ها به مراتب ساده تر می‌شود. مایکروسافت همچنین امکان تنظیم تم‌های سفارشی یا قرار دادن تصویری خاص در پس زمینه تب‌های جدید را نیز فراهم کرده است.

در نهایت باید به ابزار ترجمه اشاره کنیم که به کاربر اجازه می‌دهد با انتخاب بخشی از متن ترجمه آن را دریافت کند. این ویژگی البته فعلا به صورت آزمایشی از طریق کانال توسعه دهندگان منتشر شده؛ در نتیجه برخلاف دیگر موارد در به‌روزرسانی این ماه به مرورگر مایکروسافت نخواهد آمد.

منبع: مرورگر مایکروسافت اج با انبوهی از قابلیت‌ها به‌روز می‌شود؛ از تماس تصویری تا ترجمه متن

ارسال دیدگاه