مدیر ایربی ان بی

مدیر ایربی ان بی

مدیریت استراتژیک ایربی ان بی

ایربی ان بی وب سایتی است که مردم از طریق وب سایت آن مکان های اقامتی را کرایه می دهند. این وب سایت دارای بیش از 1.500.000 مکان فهرست شده در 34000 شهر و 190 کشور است. این شرکت که در سال 2008 به مرکزیت سان فرانسیسکو، کالیفرنیا بنا نهاده شده است.
این شرکت تا ژونیه 2011، 8/119 میلیون دلار بودجه خطرپذیری از شرکت هایی چون وای کامبینیتر و مقادیر منتشر نشده ای از یونیورسیتی ونچرز پارتنز، جاوید کریم، کیت ربویز، کوین هایتز، از ای گرید اینوستمنت پارتنرز، اشتون کوچر و گای اوشیری جذب کرده بود.
استارت ایده شرکت از آنجا شروع شد که دو جوان آمریکایی تصمیم گرفتند اتاق زیر شیروانی خانه شان را که تخت های بادی مجهز کرده بودند تبدیل به یک مسافر خانه کوچک کنند. همچنین برای اینکه به مسافران حس اقامت در یک اقامتگاه رسمی را بدهند تصمیم گزینه صبحانه خانگی را نیز به اقامتگاه کوچک خود اضافه کردند.
برای پیدا کردن مشتری یک وب سایت ساده طراحی شد که موفق به جذب 3 مسافر گردید. برایان چسکی و جو گبیا از اینکه توانسته بودند درآمدی از این ایده داشته باشند خوشحال و با انگیزه تر از گذشته تصمیم به توسعه فعالیت خود گرفته و از یکی از دوستانشان به نام ناتان بلچار کزیک که در حوزه IT تخصص داشت دعوت به همکاری کردند.
نتیجه این همکاری تأسیس شرکت AirBed و Breakfast بود. این سایت که بعدها به Airbnb تغییر نام داد اقامتگاه های ارزان قیمتی که در اصل خانه اهالی شهر مقصد بود را در اختیار مسافران قرار میداد و درصدی از مبلغ اجاره را به عنوان سود سایت برداشت می کرد. هم اکنون حدود 3 میلیون اقامتگاه از قبیل خانه های کوچک چوبی گرفته تا ویلاهای گران قیمت و حتی هتل ها در 65 هزار شهر و 191 کشور را می توان به عنوان گزینه انتخابی پیش رو داشت. همواره کسب و کار های بزرگ دنیا از مکان های خیلی کوچک سر در می آورند.
گوگل از یک گاراژ آغاز به کار کرد فیس بوک از دانشگاه و آمازون از خانه کوچک جف بزوس! ایده های کوچک اما کسب و کارهای مولد بزرگ در فضای دهکده جهانی این ها بخشی از داستان جالب دنیای صفر و یک می باشد که ایربی ان بی خود را درآن مطرح کرده است . از مارچ 2009 برایان و جو با مختصر کردن نام کسب و کار خود فعالیت جدیدی را ار روزهای آخر نخستین دهه قرن بیست و یکم آغاز کردند.
اکنون برایان چسکی به عنوان موسس و مدیر عامل و جو گبیا به عنوان موسس و مدیر ارشد محصول و ناتان بیچارزگی به عنوان موسس و مسئول کل امور فنی این کسب و کار فعال هستند. 6 تا 12 در صد کل گردش مالی بین خریدار و فروشنده محل اجاره توسط این سایت برداشته می شود. البته برای این عملیات کردیت کارت 3 درصد کارمزد از اجاره گیرنده دریافت می شود.
75 درصد مکان های اجاره داده شده در این سایت خارج از آمریکا بوده اند و در سال 2013 این پرتال برای بیش از 6 میلیون نفر در سراسر جهان خانه های ارزان قیمت راهم کرده است. هر کس می تواند با یه تلفن و پست الکترونیک معتبر در این سایت پروفایل شخصی درست کند و از خدمات آن استفاده کند. البته از سال 2013 به ای سو اسکن ID کارت نیز برای متقاضیان استفاده از خدمات و ارسال آن اجباری شده است تا میزان اعتماد به خدمات سایت و کاربرانش افزایش یابد.
سیستم رتبه نبدی خانه ها و محل های اقامت و سیستم نظر دهی عین سایت آمازون برای فروش کتاب در این سایت نیز به عنوان ساختار عملیاتی آن و نوعی بازار یابی اینترنتی در دستور کار است. فعالیت این سایت ابتدا از آمریکا بود و بعدها به خارج از ایالات متحده رسید. اولین شعبه آن ها در خارج از آمریکا در شهر بندری هامبورگ آلمان بود که همواره از گردشگران و مخاطبان زیادی برخوردار است. بعدها لندن، پاریس، مسکو، سائوپائولو، کپنهاک نیز به آن افزوده شده و امروزه به 192 کشور دنیا و هزاران شهر توسعه یافته است. این سایت دارای اپلیکیش های مختلف موبایلی است که ترافیک قابل ملاحظه ای را برای سایت اصلی به ارمغان آورده است.
این سایت کمک کرده است تا مسافران و گردشگران به دلیل اقامت در محل های اقامتی دوست داشتنی راحت و جذب که معمولا با حضور صاحب محل نیز همراه می شود موقعیت های دوستانه و زمان خوبی را به صورت خصوصی و با هزینه کم تر نسبت به هتل ها در مکان های شلوغ در اختیار داشته باشند و مدت اقامت بیش تری را در محل اقامت انتخاب شده در شهر مورد نظر تجربه کنند.    
 

ارسال دیدگاه