قوانین ناسا برای حفظ اماکن تاریخی ماه که حاصل اولین حضورهای انسان است

قوانین ناسا برای حفظ اماکن تاریخی ماه که حاصل اولین حضورهای انسان است

حفظ اماکن تاریخی ماه که انسان برای اولین بار بر روی آن فرود آمد اکنون نه تنها ایده خوبی است، بلکه قانون نیز محسوب می شود. به همین دلیل شاهد قانون جدیدی که برای محافظت از سایتهای آپولو در برابر ماموریت های آینده ماه است، هستیم.


قوانین ناسا برای محافظت از اماکن تاریخی ماه

ایالات متحده اولین قانون خود را تصویب کرده است که شرکت های آمریکایی و نهادهای دیگر را که برای انجام ماموریت های جدید به ماه با ناسا کار می کنند ، ملزم می کند تا از مزاحمت سخت افزار ایالات متحده که 50 سال پیش در آنجا مانده است جلوگیری کنند. ” یک قدم کوچک برای محافظت از میراث انسانی در فضا ” از روز پنجشنبه (31 دسامبر) به قانون درآمد.

ادی برنیس جانسون ، رئیس هیئت مدیره کمیته علوم ، فضا و فناوری مجلس نمایندگان در بیانیه ای گفت.

“مهم است كه ناسا و ایالات متحده در هدایت رفتار مسئولانه در فضا پیشگام باشند و این قانون برای حفظ میراث انسانی ما در فضا ، خود یك قدم كوچک در تمرین این رهبری است.”

قانون جدید ناسا را ​​موظف می کند تا مأموریت های ماه آینده را تحت نظر خود ملزم به رعایت مجموعه ای از “بهترین اقدامات” توصیه های تهیه شده در سال 2011 “برای محافظت و حفظ ارزش تاریخی و علمی آثار قمری دولت ایالات متحده” کند. این توصیه ها که تاکنون غیر الزام آور بوده اند ، مسیری را دنبال می کنند که فضاپیما هنگام پایین آمدن به سطح ماه باید طی کند و برای جلوگیری از مزاحمت هدفمند یا سهوی مکان های فرود آپولو ، “مناطق نگهداری” را تعریف می کند. شش ماموریت ماه را بین 1969 و 1972 لمس کردند.

شرکتهای تجاری ایالات متحده و سایر شرکتهای متقاضی قرارداد ، کمکهای بلاعوض یا سایر موافقت نامه ها که برای فعالیتهای ماه انجام شده در همکاری با ناسا باید موافقت کنند تا از میراث انسانی در ماه دور بمانند تا واجد شرایط پشتیبانی درخواستی باشند.

جیم برایدنستاین ، مدیر ناسا گفت:

“همانطور که با برنامه آرتمیس به ماه می رویم ، کاملاً واضح است که باید این کار را با  انجام دهیم.” “به عنوان بخشی از توافق نامه های آرتمیس با کشورهای شریک امضا شده ، ناسا تأکید کرده است که محافظت از سایت های دارای اهمیت تاریخی حیاتی است ، و من رهبران این قانون را به خاطر تعهد خود به اطمینان از اینکه علوم و اکتشافات در ماه  به شیوه ایمن و شفاف انجام می شود ، تحسین می کنم.”

منبع:toranji

ارسال دیدگاه