شیرین عسل
شیرین عسل

شیرین عسل

یونس ژائله فعالیت تولیدی خود را از سال ۱۳۷۱ با تاسیس واحد تولیدی کوچکی در شهرک صنعتی تبریز که آن موقع جدیدالتاسیس بود و هنوز بیابانی بیش نبود، شروع نمود و اولین خط تولید بیسکوئیت‌های کرمدار را به راه انداخت. تمام دستگاه‌ها را خودش ساخت. به دلیل علاقه‌ای که به کار داشت، در مورد ساخت دستگاه‌های پخت بیسکویت به فرمول‌های جدیدی دست پیدا کرد. شهرک صنعتی تبریز را برای فعالیت برگزید. آن روزها او جوانی 30 ساله بود و شهرک صنعتی تبریز بیابانی بیش نبود. کارگاهی کوچک در این شهرک برپا شد و او به امید موفقیت دست به کار شد. خود بالای سر کار ایستاده بود و می‌گفت چه چیزی باید کم شود و چه چیزی زیاد تا محصول تهیه شده خوش‌مزه‌تر باشد. شغل خود را خوش‌مزه می‌دانست و با انتخاب نام «شیرین عسل» نشان داد که چقدر به شیرینی حاصل از عسل علاقه‌مند است.

او تنها به تولید کیک، بیسکوییت و شکلات و آدامس بسنده نکرد، بلکه شرکتی برای بسته‌بندی محصولاتش راه‌اندازی کرد و کارخانه تولید پودر کاکائو را نیز راه انداخت. از سوی دیگر تلاش کرد بتواند زنجیره تولیدش را تکمیل کند و فروشگاه‌های عرضه مستقیم محصولات شیرین عسل را پایه‌گذاری کرد تا محصولات تولیدی شرکتش در فضاییمناسب به مصرف‌کنندگان عرضه شود.

در سال 1386 در اتفاثی ناگوار کل کارخانه دچار آتش سوزی شد اما، نه تنها از پای ننشست که به همت نیروهای کوشای خود توانست ظرف شش ماه مجددا کارخانه را راه‌اندازی کند.او در طول حدود 20 سال فعالیت تحولی عظیم در حوزه تولید شیرینی و شکلات در ایران به وجود بیاورد. در این مدت  او با خرید و سودآور کردن شرکت های زیان ده و راه اندازی خطوط تولید جدید از دامداری و مرغداری گرفته تا صنایع بسته بندی و پخش، کسب و کار خود را دائماً به صورت افقی و عمودی توسعه داده است.

گروه صنایع غذایی شیرین عسل با سرمایه گذاری وسیع خود در صنایع تولید کننده مواد اولیه و بسته بندی و همچنین در شبکه های توزیع و فروش در داخل و خارج کشور، از معیارهای منحصر بفرد یک مجموعه متشکل صنعتی پیشتاز که شعار « از دانه تا قفسه» را پیشه خود ساخته است بهره مند است.

اخبار شیرین عسل
۶۵ مقصد صادراتی در لیست شیرین عسل

۶۵ مقصد صادراتی در لیست شیرین عسل

گروه شیرین عسل برای رسیدن به شعارش که «از دانه تا خانه» است همه زنجیره تولید را از ماده اولیه تا فروشگاه مدنظر قرار داده و اولین مجموعه رسمی فروشگاه‌های زنجیره‌ای را با عنوان همسایه آریا ایجاد کرده است

یونس ژائله چگونه صنعت شیرین را راه انداخت؟

یونس ژائله چگونه صنعت شیرین را راه انداخت؟

در بازار تبریز که بیسکویت‌های خارجی را به صورت فله‌ای خریداری و بسته بندی می‌کرده است، کارگاه تولیدی بیسکویت که کلیه دستگاه‌ها را خود ساخته است، افتتاح می‌کند.

راه اندازی کارخانه رب گوجه فرنگی کشت و صنعت مغان

راه اندازی کارخانه رب گوجه فرنگی کشت و صنعت مغان

راه اندازی کارخانه رب گوجه فرنگی کشت و صنعت مغان