شرکت Cricket Wireless زمانبندی خاتمه دادن به خدمات 3G در آمریکا را اعلام کرد

شرکت Cricket Wireless زمانبندی خاتمه دادن به خدمات 3G در آمریکا را اعلام کرد

با حرکت دنیا به سمت رو آوردن به 5G، جای شگفتی نیست که اپراتورهای شبکه مخابراتی به خاتمه دادن به شبکه‌ها و تجهیزات قدیمیتر تمایل از خود نشان دهند. متاسفانه این شبکه‌ها همچنان به شکلی پررنگ در حال استفاده هستند، که باعث می‌شود برخی از اپراتورها در طرحهایشان بازنگری کنند. ورایزون فعلا تصمیم گرفته تعطیل کردن شبکه 3G خود را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیندازد. ولی از سوی دیگر، به نظر می‌رسد AT&T تصمیم خود را گرفته و بخش Cricket Wireless آن اعلام کرده که به زودی در برنامه BYOP  خود تغییرات بزرگی به اجرا در خواهد آورد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، AT&T قصد دارد تا شبکه و خدمات 3G خود را تا فوریه 2022 (بهمن 1400) به پایان برساند. از آن مقطع زمانی به بعد، این شرکت دیگر از دستگاههایی که قادر به اتصال به حداقل شبکه‌های 4G LTE نباشند پشتیبانی نخواهد کرد. غیرمنتظره نیست که Cricket Wireless که تحت مالکیت این شرکت است، هم جدول زمانی مشابه با این را اعلام کند، ولی ابعاد آن قدری پیچیده‌تر از اپراتورهای دیگر است.
 
این شرکت تا فوریه 2022 به مشتریان فعلیش فرصت داده تا از سرویسهای 3G به دستگاههایی نقل مکان کنند که نه فقط دارای قابل LTE هستند بلکه از قابلیت HD Voice نیز بهره‌مندند. همچنین مشتریانی که دارای دستگاههای 3G هستند که طبق برنامه «دستگاه خود را بیاورید» (BYOP) فعال هستند نیز دیگر قادر به استفاده از آن نخواهند بود.
با این حال، به گزارش وبسایت Android Police، این روند آنچنان که به نظر می‌رسد سرراست نیست. BYOP کریکت وایرلس لیست سفیدی از دستگاه‌ها را در نظر گرفته است که برای آن امکان فعال‌سازی بر روی این شبکه را فراهم آورده‌اند، لیستی که ممکن است قبلا از آن مطلع نبوده باشید. متاسفانه، برخی از مشترکان گزارش کرده‌اند که حتی دستگاه‌هایی که دارای قابلیت اتصال LTE و تماسهای HD Voice هستند به دلایل نامشخصی از استفاده از کریکت محروم شده‌اند.
 
البته این شرکت در توضیحات جدید خود اعلام کرد که چنین مشکلی قاعدتا برای دستگاه‌های اندرویدی پیش آمده که برای کار با شبکه‌های خاص دیگری ساخته شده‌اند. همچنین دستگاه‌های آیفون 6 به قبل نیز ممکن است با سیستم جدید مشکل پیدا می کنند.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه