ساخت اسنشیال فون 2 لغو شد؛ خالق اندروید شرکت خود را به فروش می رساند!

ساخت اسنشیال فون 2 لغو شد؛ خالق اندروید شرکت خود را به فروش می رساند!

اندری رابین (Andy Rubin)، مؤسس کمپانی اسنشیال پروداکتز (Essential Products)، گفته: “ما تمام توان خود را برای رسیدن به آینده مطلوب و تولید محصولاتی که تجربه گیمینگ متفاوتی ارائه کنند، به کار می گیریم“. اما این طور که به نظر می رسد، این جمله به تاریخ خواهد پیوست و قرار نیست آقای رابین و شرکتش به آینده ای که منتظرش بودند، برسند!

کمپانی اسنشیال پروداکتز در نوامبر سال 2015 توسط اندی رابین تأسیس شد و گوشی اسنشیال فون را در اوت 2017 به عنوان اولین محصول خود روانه بازار کرد. این گوشی هوشمند با سخت افزار قدرتمند و ظاهر جذابی که داشت به سرعت توانست در بین کاربران محبوب شده و کاربران زیادی را چشم انتظار عرضه نسخه دوم نگه دارد. اما بر اساس گزارشی که امروز توسط بلومبرگ منتشر شده، ظاهراً تمام برنامه ها برای تولید اسنشیال فون 2 لغو شده و حتی ممکن است خود شرکت اسنشیال پروداکتز هم به فروش گذاشته شود!

بر اساس گزارش بلومبرگ، اسنشیال برای توسعه اولین محصولات خود حدود 100 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده بود، که این محصولات شامل اولین مدل از اسنشیال فون در رنگ های مختلف و همچنین دوربین 360 درجه ماژولاری بود که بعدها به عنوان یک ابزار جانبی برای گوشی روانه بازار شد.

گمانه زنی های بلومبرگ حکایت از این دارند که احتمالاً شرکت اسنشیال پروداکتز به طور کامل و به همراه تمامی پتنت ها، محصولات و کارکنان خود، به فروش گذاشته خواهد شد و مدیران این شرکت قصد ندارد بخش های مختلف را به صورت مستقل واگذار کنند.

بنیانگذار شرکت، آقای اندی رابین که به عنوان خالق سیستم عامل اندروید نیز شناخته می شود، با ارسال توییتی از ادامه پرقدرت خط تولید نوپای خود خبر داده است و اشاره کرده که: “ما تمام توان خود را برای رسیدن به آینده مطلوب و تولید محصولاتی که تجربه گیمینگ متفاوتی ارائه کنند، به کار می گیریم. محصولاتی که شامل گوشی های موبایل و ابزارهای خانگی می شوند”. از طریف دیگر، یکی از سخنگوهای شرکت اسنشیال نیز همین نظر را اظهار داشته است. در واقع نه رابین و نه سخنگوی شرکت، هیچ اظهارنظر صریحی در مقابل اظهارات اصلی گزارش بلومبرگ نداشته اند.

در انتها شایان ذکر است که در کنار گوشی اسنشیال فون و دوربین 360 درجه آن، مدیران شرکت اسنشیال پروداکتز یک سال قبل خبر از عرضه یک هاب هوشمند خانگی موسوم به اسنشیال هوم (Essential Home) داده بودند که هنوز از آن خبری نشده است.

منبع: ساخت اسنشیال فون 2 لغو شد؛ خالق اندروید شرکت خود را به فروش می رساند!

ارسال دیدگاه