دادگستری آمریکا شکایت های جدیدی علیه گوگل و فیسبوک تنظیم می کند

دادگستری آمریکا شکایت های جدیدی علیه گوگل و فیسبوک تنظیم می کند

مدتی است غول های فناوری زیر ذره بین دستگاه های نظارتی قرار گرفته اند. چهار شرکت گوگل ، فیسبوک، آمازون و اپل  معروف به Big Tech، بیش از هر شرکتی مورد توجه دادگستری آمریکا و کمیته های ضد انحصار (آنتی تراست) قرار گرفته اند. مردادماه سال جاری، بعد از ماه ها تحقیق و بررسی، هر چهار شرکت در جلسه ی مجلس سنای آمریکا حاضر شدند و به اتهام های وارده واکنش نشان دادند و دفاعیه ی خود را ارائه دادند. حال طبق اخبار منتشرشده، چهار درخواست و پرونده ی جدید علیه فیسبوک و گوگل در حال آماده سازی است تا به صورت دقیق و موشکافانه ای آن ها را مورد بازجویی قرار دهد.
طبق گفته های منابع موثق، انتظار می رود گوگل و فیسبوک تا پایان ژانویه (دی) با پرونده های جدید ضد انحصار در ایالات متحده رو به رو شوند، ادامه تحقیقات در مورد فعالیت های غول های فناوری، به طور بالقوه اپل و آمازون را هم به عنوان هدف های بعدی در خط مقدم قرار می دهد. ظاهرا حداکثر چهار دادخواست جدید علیه گوگل یا فیسبوک در حال آماده سازی است و شاید در هفته های آینده یا پس از تعطیلات سال نو میلادی تشکیل شوند. تاکنون جزئیات پرونده های قضایی ناشناخته مانده است؛ اما انتظار می رود این پرونده ها ازطریق مقامات ضد انحصاری ایالتی و فدرال در جریان باشد. منابع وال استریت ژورنال به این نکته اشاره می کند که پرونده های قضایی مبنی بر تحقیقات ایالتی برای جستجوی مدارک لازم در رابطه با تسلط و انحصارطلبی گوگل بر تبلیغات و همچنین کنترل رسانه های اجتماعی فیس بوک متمرکز خواهد بود.
پرونده های یادشده، کمی پس شکوائیه وزارت دادگستری آمریکا با موضوع انحصارطلبی گوگل در ماه اکتبر (مهر) صورت می گیرد. دادگستری آمریکا ...

منبع:دادگستری آمریکا شکایت های جدیدی علیه گوگل و فیسبوک تنظیم می کند

ارسال دیدگاه