حمایت امیدیار از روزنامه نگاری و مقابله با نفرت پراکنی آنلاین

حمایت امیدیار از روزنامه نگاری و مقابله با نفرت پراکنی آنلاین

شرکت خیریه پیر امیدوار((Omidyar’s Network، اعلام کرد که قصد دارد 100 میلیون دلار به منظور حمایت از صنعت روزنامه نگاری تحقیقی و همچنین مبارزه با اطلاعات غلط و مقابله با  نفرت پراکنی در سرتاسر جهان،  به سه سازمان فعال در این زمینه‌ها اهدا کند.

طبق گزارش‌ واشنگتن پُست، مبلغ 4.5 میلیون دلار از کل این سرمایه به کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران ( ICIJ) تعلق می‌گیرد که طبق گفته مدیر ICIJ، این سازمان با مبلغ اهدایی قرار است خبرنگاران ومهندسان بیشتری استخدام کند تا به جمع 13 کارمند کنونی اضافه شوند و همچنین تیم اطلاعاتی خود را ارتقا دهد. سازمان‌های دیگری که تا سه سال آینده از این مبلغ سرمایه بهره می‌برند، Latin America Alliance for Civic Technology و Anti-Defamation League ( ADL، سازمانی مستقر در واشنگتن است که بر علیه نژاد پرستی‌های ضد یهودی فعالیت دارد) هستند . ADL قصد دارد با مبلغ اعانه خیریه امیدیار، شعبه‌ای در سیلیکون ولی افتتاح کند تا بتواند بیش از پیش در زمینه مبارزه با معضل نفرت پراکنی در دنیای مجازی فعالیت کند. سازمان Latin America Alliance نیز با هدف افزایش مشارکت مدنی و پاسخگویی دولت در آمریکای لاتین فعالیت دارد و قرار است 2.9 میلیون دلار از این سرمایه را در اختیار بگیرد.

Stephen King که سِمت مدیریت شبکه امیدیار را به عهده دارد در گزارش با واشنگتن پُست گفت: ” ما معتقدیم برای تهیه و انتشار مطالب واقعی و مستدل، یک رسانه آزاد و مستقل مورد نیاز است و همچنین پایه ریزی فرهنگی و مبارزه با رفتارها و سنت‌های غلط و ناهنجار باید همین حالا اقدام کرد. مبلغی که ما برای اهدا در نظر گرفته‌ایم، بیشترین میزان هم بخشی و کمکی است که شبکه امیدیار تا کنون انجام داده است”

موسس خیریه امیدیار، پیر امیدیار، میلیاردر آمریکایی- ایرانی تبار است که با تاسیس شبکه بزرگ Ebay به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافت و در سن 31 سالگی به ثروت میلیاردی رسید. وی از سال 2004 به بعد با استفاده از حُسن شهرت خود، خیریه امیدیار را اداره کرده است. امیدیار در لیست بخشنده‌ترین افراد سرشناس در آمریکا، در سال 2015 در جایگاه ششم قرار گرفت. به گفته فوربز، ارزش دارایی‌های وی، 8.1 میلیارد دلار است و وی تا 31 دسامبر سال 2015، 1.9 میلیارد دلار از سرمایه شخصی خود را با اهداف بشردوستانه، اهدا کرده است.

منبع: حمایت امیدیار از روزنامه نگاری و مقابله با نفرت پراکنی آنلاین

تگ ها :
ارسال دیدگاه