حسام آرمندهی مدیر کافه بازار

حسام آرمندهی مدیر کافه بازار

نام حسام آرمندهی اولین بار با اپلیکیشن کاربردی کافه بازار شهرت گرفت شاید کسی را در ایران نداشته باشیم که سیستم عامل اندروید داشته باشد و تا به حال از اپلیکیشن کافه بازار استفاده نکرده بیشتر کاربران اینترنت حداقل برای یک بار هم که شده از از اپلیکیشن دیوار استفاده کرده اند اما حسام آرمندهی کیست و چگونه توانسته است اینقدر موفق باشد.

حسام آرمندهی یک دهه شصتی بسیار پرتلاش و موفق است او متولد ۲۴ شهریور ۱۳۶۴ موسس شرکت کافه بازار و اپ دیوار کارآفرین نمونه و دارنده نشان امین الضرب در سال ۱۳۹۶ است. از دانشجویان موفق مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف بود برای ادامه تحصیل در رشته کارآفرینی به کشور سوئد سفر کرد او توانست در دانشگاه فناوری چالمرز تحصیلات خود را ادامه دهد.

او توانست ایده های بسیاری را به سرانجام برساند از اولین ایده های او راه اندازی ویکی پدیا فارسی بود. اما موفقیت اصلی او یعنی راه اندازی نسخه اولیه اپلیکیشن کافه بازار در سال ۱۳۸۹ به سرانجام رسید.

ایده کافه بازار از یک تهدید شروع شد تمامی افرادی که در ایران زندگی می کردند به دلیل تحریم های اعمال شده امکان دسترسی به این اپلیکیشن های آزاد را نداشتند تیم کافه بازار که توسط حسام آرمندهی رضا محمدی قایقچی و تعدادی دیگر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف طراحی و منتشر شد این اپلیکیشن پلتفرم فروشگاهی نرم افزارهای سیستم عامل اندروید است.

در ابتدا کاظم محمدزاده و تعدادی از دانشجویان برتر دانشگاه شریف روی پروژه فارسی کردن اندروید کار می کردند و در کنار آن به تولید چند نرم افزار فارسی اندرویدی بسیار ضروری کار می کردند. اما وقتی حسام آرمندهی از سوئد بازگشت این پروژه را متوقف کرد و تصمیم گرفت فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اندرویدی را راه اندازی کند در بهمن این سال توانست نسخه اولیه این نرم‌افزار را در کنگره موبایل ایران منتشر کند. جالب است بدانید که نام اولیه دامنه کافه بازار getbazaar.com بوده است اما بعدها به کافه بازار cafebazaar.ir تغییر پیدا کرد. در حال حاضر یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های اندرویدی در میان کاربران ایرانی با بیش از ۳۹ میلیون نصب موفق است. در سال ۲۰۱۴ ارزش این شرکت به ۲۰ میلیون دلار رسید. 

از موفقیت های دیگر حسام آرمندهی می توان به ایده خرید و فروش کالاهای دست دوم یعنی همان اپلیکیشن دیوار اشاره کرد. این نیوز هم از طریق وبگاه و همینطور اپلیکیشن هم در گوشی های اندروید و هم در نرم افزار ios قابل استفاده است.

همواره اولین کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی فروشگاه آنلاین چاپ روی تیشرت معرفی می کنند که متاسفانه با مهاجرت یکی از اعضای تیم شان این کسب و کار تعطیل می‌شود خوب بعد از اینکه تحصیلات خود را در سوئد به اتمام می رساند با کوله باری از ایده و تجربه به ایران بازمی گردد. او همواره در پی کسب تجربه برای ارائه خدمات بهتر است.

از مسئولیت های او می توان به 
- کارشناس نرم‌افزار گروه تحلیل MRI مرکز تحقیق علم و فناوری پزشکی دانشگاه تهران، (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)
- مؤسس و مدیرعامل شرکت نرم‌افزار زیرک، (۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸)
- مدیرعامل شرکت آگه‌پردازان هوشمند (دیوار)، (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵) - عضو هیئت مدیره، (۱۳۹۵ تاکنون)
- مدیرعامل شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (کافه‌بازار)، (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶) - رئیس هیئت مدیره (۱۳۹۶ تاکنون)[۹]
- حسام آرمندهی در هشتمین استارتاپ ویکند (رویداد آموزشی-تجربی) تهران به عنوان داور و مربی حضور داشت.
اشاره کرد. 
 

ارسال دیدگاه