ثروتمند ترین کشور های جهان در سال 2020

ثروتمند ترین کشور های جهان در سال 2020

در بسیاری ازنقاط دنیا کسی به عنوان یک فرد ثروتمند ولاکچری شناخته میشود که معیار هایی مانند: ماشین ، خونه و... را داشته باشد. برخی از افراد اعتقاد دارند که هر وسیله ای را در دنیا می توان با پول خرید. اما برخی مخالف این جمله اند و اعتقاد دارند که چیزهای با ارزشی مانند : خاطره ها وتجربه های تلخ و شیرین را با پول نمی توان خرید .
اماحقیقت این چنین است که برای کسب تجربه های جدید هم باید پول داشت باشید. برای مثال بدون پول نمی شود به خارج از کشور سفر کرد. آمار ها نشان دادند افرادی که احساس خوشبختی زیادی دارند، قدرت خرید آن ها بالاتر از افرادی است که قدرت خرید پایینی دارند و یک نکته که ثروتمند بودن باعث پایین آمدن استرس و بسیاری از بیماری های روحی می شود.
فهرستی از پولدارترین کشور های دنیا در سال 2020 به شرح زیر است:

1.لوکزامبورگ
2.نروژ
3.سوئیس
4.ایرلند
5.ایسلند
6.قطر
7.ایالات متحده آمریکا
8.دانمارک
9.سنگاپور
10.استرالیا

لوکزامبورگ ثروتمند ترین کشور دنیا

لوکزا مبورگ کشوری اروپای است و به عنوان پولدارترین کشور دنیا در جامعه بین المللی مورد تایید قرار گرفته است. انتخاب این کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی بود. تولید ناخاص داخلی مهم ترین معیار اقتصاد است که نشان دهنده ی جمع ارزش کل کالاها و خدمات نهایی است.
و برای افرادی که نگران اختلاف جمعیت کشور ها هستند ،میزان جمعیت هم در این معیار لحاظ می شود. اقتصاد دانان در این نکته هم نظر هستند که تولید ناخالص داخلی معیاری بسیار عالی برای اندازه گیری میزان ثروت کشورهاست چون استاندار های زندگی را به نمایش می گذارد.
با مقایسه تولید ناخالص کشور ها ثروتمند ترین کشور را می توان انتخاب کرد. وقتی نگاهی به سرانه تولید ناخالص داخلی کشور لوکزامبورگ می کنیم مشاهده می شود که عدد این معیار در سال 2019 میلادی نسبت به سال 2017 افزایش یافته است.

کشور ثروتمند نروژ

همان گونه که مشاهده کردید طبق معیار جهانی نروژ در رتبه دوم است. نکته جالبی که درباره ثروت کشور نروژ وجود دارد رشد بسیار چشم گیر این کشور است. به این شکل که آمار نشان داد که سرانه تولید ناخالص ملی در سال 2019 نسبت به سال 2017 یعنی فقط بعد از دو سال رشد بسیار چشم گیری در بین کشورها داشته است.
ثروتمندترین بودن کشور نروژ نتشق بسیار پررنگی در میزان رفاه افراد این کشور داشته است .چون در سال 2017 میلادی مردم کشور نروژ شادترین افراد معرفی شدند.

کشور ثروتمند سوئیس

اگر اهل گردش در صفحه تور اروپا در فاینداتور باشید. متوجه این می شوید که سفر به سوئیس برای ایرانیان گران تمام می شود. چون این کشور جز ثروتمند بودن همه چیزش گران می باشد . سوئیس هم یکی از کشور های اروپایی است. سالهای سال جزو پنج کشور پولدار دنیا بوده و حال هم جایگاه خود سومین کشور دنیا نگه داشته است و الان میزان سرانه تولید ناخالص داخلی کشور سوئیس رشد زیادی داشته نسبت به سال های اخیر.

کشور ثروتمند ایرلند

اگر قرار بود حدس بزنید ثروتمندترین کشور ها کدوم اند ایرلند اصلا به ذهنتان خطور نمی کرد اما وقتی فهرست را نگاه میکنید ایرلند در چهارمین جایگاه قرار دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی ایرلند هم اکنون خیلی افزایش یافته است در صورتی که در سال 2017 سرانه تولید ناخالص کمی داشته است.
مردمان ایرلند جزو شادترین افراد دنیا هستند و شادی را جزو فرهنگ خود می دانند .

کشور ثروتمند ایسلند

جزیره ایسلند هم از کشور های اروپایی است که جزو شمالی ترین کشور اروپا به شمار می آید و در اقیانوس اطلس می باشد. سرانه تولید ملی ایسلند در حال حاضر بیشتر از دو سال گذشته بوده است و نکته بسیار مهم
این است که ایسلند رتبه چهارم را در بین کشور های شاد دنیا را دارد.

کشور ثروتمند قطر

کشور قطر در فهرست ششمین جایگاه را دارد قطر کشوری عربی در خلیج فارس است. منابع عظیم این کشور که شامل نفت وگاز می باشد توانسته این کشور را به ثروتمندترین کشور جهان تبدیل کند. سرانه تولید ناخالص داخلی کشور قطر مرفعه ترین کشورجهان است.
سفر به قطر سفری لاکچری و پر هزینه می باشد با وجود نزدیکی مسافت سفر اصلا ارزانی نیست.

کشور ثروتمند ایالات متحده آمریکا

این کشور در فهرست رتبه هفتم را از آن خود کرده است. آمریکا سومین کشور جهان است و پر جمعیت ترین است.کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس همسایه است و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است مرز آبی با روسیه دارد.

کشور ثروتمند دانمارک

مردمان دانمارک خوشحال ترین مردمان جهان هستند. کشور دانمارک جزو اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن هست. بزرگ ترین شهر دانمارک کپنهاک است و همچنین بزرگ ترین شهر دانمارک است . افرادی که در کشور دانمارک زندگی می کنند در رفاه کامل هستند.

کشور ثروتمند سنگاپور

سنگاپور جزیره کوچک در جنوب شرق آسیا است که توانسته خود را به کشوری ثزوتمند تبدیل کند. از نظر اقتصادی این کشور سال به سال رشد می کند و اصلا نزول نمی کند. کشور سنگاپور بسیار مدرن است و اگر به این کشور سفر کنید قطعا غافلگیر خواهید شد. این کشور بهترین فرودگاه جهان را دارد.

کشور ثروتمند استرالیا

بزرگترین مراکز کشاورزی جهان در کشور استرالیا است .سرانه تولید ناخالص داخلی زیادی دارد در فهرست رتبه دهمین را به خود اختصاص داده است.

ارسال دیدگاه