ثروتمند ترین سیاستمدار جهان چه کسی است؟

ثروتمند ترین سیاستمدار جهان چه کسی است؟

شاید قبل از اینکه این مقاله را بخوانید نام تعدادی از سیاستمداران مشهور دنیا در ذهن شما تداعی شده باشد اما برای اینکه پولدار ترین سیاستمدار جهان را به شناسی در ادامه با ما همراه باشید.
به علت اتفاقات و نوسانات زیادی که در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد دارایی ها و ثروت این سیاستمداران تغییرات بسیار زیادی داشت اما با توجه به مقاله از مجله فوربز پولدار ترین و ثروتمند ترین سیاستمدار جهان کسی نیست جز ولادیمیر پوتین
میزان ارزش خالص دارایی های ولادیمیر پوتین ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است این بررسی در سال ۲۰۲۰ انجام شده است. و این میزان دارایی او را پولدار ترین سیاستمدار در جهان کرده است.
ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ و رئیس‌جمهور فعلی روسیه است. دوران ورزشکار ترین رئیس جمهور دنیا می نامند زیرا جودوکاری ماهر است و روزانه یک ساعت در استخر شنا می کند او به هنر های رزمی مثل بوکس کونگ فو موتای و بسیاری از هنرهای دیگر علاقه مند است. مهارت های بسیاری در راندن انواع و اقسام وسایل نقلیه دارد. توانایی استفاده درست از زیردریایی هسته‌ای هواپیما لوکوموتیو کامیون های غول پیکر را دارد. او در سال ۲۰۱۳ از همسر خود لودمیلا پوتینا به شکل توافقی جدا شد و علت این جدایی نداشتن وقت برای یکدیگر مطرح کردند.
او که به عنوان پرکارترین رئیس جمهور روسیه شناخته می شود بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان دومین و چهارمین رئیس جمهور روسیه انتخاب شد. با تلاش های او اقتصاد روسیه از بحران های شدید در سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ خارج شد. او قبل از اینکه به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود رئیس حزب روسیه واحد بود و همچنین سابقه همکاری با کاگ ب را داشت. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه لنینگراد که از طرف کا گ ب دعوت به همکاری شد و از طرف این سازمان در آلمان خدمت میکرد. پست های مختلفی را از جمله مشاور رئیس دانشگاه دولتی لنینگراد تا دبیر کلی شورای امنیت ملی روسیه تجربه کرد. در سال ۱۹۹۹ به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد.
از پیشرفت هایی که روسیه در زمان ریاست جمهوری پوتین از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ داشت می‌توان به رشد اقتصاد ۷ درصدی اشاره کرد این امر باعث شده بود که روسیه به هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر قدرت خرید تبدیل شود و همچنین تولید ناخالص داخلی روسیه ۶ برابر شده بود به طوری که این کشور از رتبه بیست و دوم به رتبه دهم جهان رسید.
پوتین در ۸ سال دوره صدارت خود صنعت و همچنین تولید ساختمان درآمدهای واقعی اعتبار و طبقه متوسط را به طور قابل توجهی رشد. او را به دلیل سیاست های خود در داد و ستد پایاپای گسترده و رشد دادن اقتصاد می ستایند. درست است که مشکل تورم همچنان باقی است اما او یکی از حامیان دیپلماسی جهان دو قطبی با محوریت آمریکا و روسیه است.
او از سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۷ ت چهار بار به ایران سفر داشته همچنین رابطه دوستانه‌ای با ایران دارد.
 

ارسال دیدگاه