ثروتمندترین شیخ عرب

ثروتمندترین شیخ عرب

تا به حال به این فکر کردید که ثروتمندترن شیخ عرب چه کسی است و زندگی او چگونه است؟
در این مطلب با پولدارترین شیخ عرب آشنا می شوید.
زندگی فوق العاده مرفع شاهزاده سعودی توجه همه ی مردم را به خود جلب کرد.
طبق آمار الولید بن طلال بن عبدالعزیز از شاهزادگان سعودی می باشد در 7 مارس سال 1955 چشم به دنیا گشوده است. والدین او امیرطلال پسر موسس عربستان سعودی و مونا الصلح دختر ریاض الصح اولین نخست وزیر لبنان پس از استقلال هستند.
وجهه متفاوتی از سایر همکیشان خود گرفته است. وی برخلاف سایر شاهزادگان وارد منسب حکومتی نشد بلکه به سرمایه گذاری پرداخت. سرمایه او حدود 20 میلیارد دلار می باشد.
او با سرمایه گذاری در توییتر و هتل داری و ... چهره ای مدرن و مترقی از خود ساخته است. وی سهامداران توییتر، نیوز کورپوریشن و هتل های فورسیزنز است و ثروتمندترین فرد جهان عرب شناخته می شود. ولخرجی او چهره اش را خراب کرد.
عبدالعزیز یک فروند هواپیما را به جت شخصی خود تبدیل کرد که صدای حامیان محیط زیست درآمد. هواپیما او بیشتر از 70 درصد از طلا ساخته شده است. این هواپیما یک تریلیاردی در میان کاربران شبکه های اجتماعی سر و صدا به پا کرد.
به هرحال این شخص تحصیل کرده و فعال برای سایر شاهزادگان شکم پرست تازه به قدرت رسیده خطری آشکار می باشد. و به همین دلیل و به جرم پولشویی و فساد مالی چند ماه پیش او را بازداشت کردند که البته پس از مدت زمان خیلی کم آزاد شد.
برخی از کاربران اعتقاد دارند که هیچ تفاوتی میان این شاهزاده و بقیه شاهزادگان سعودی نیست و همه آن ها صرفا به جمع ثروت بیشتر و لذت های زندگی مشغولند و این را بی عدالتی می دانند که یک نفر شاهزاده به دنیا می آید و یک نفر فقیر و دنیا می آید.
این مسائل میان کاربران بحث همیشگی اهمیت ثروت را به راه انداخته است. برخی اعتقاد دارند پول که باشد همه چیز فراهم می شود حتی زیبایی و سلامتی قابل تامین است اما دسته ای دیگر اعتقاد دارند پول علی رغم مزایای فراوانی که دارد اما عشق، محبت و آرامش درونی را ایجاد نمی کند.
و لزومی ندارد حسرت ثروت چنین افرادی را خورد چرا که مشکلات درونی بسیاری دارند که با پول جبران نمی شود. الولید بن طلال صاحب یک شرکت بزرگ هلدینگ است و 18.5 میلیارد دلار ثروت دارد. وی رئیس هیئت مدیره کینگدام هولدینگ کمپانی است.
این شرکت از سهامداران بانک سیتی گروپ آمریکا و شهربازی یورو دیزنی استو سهامش در بازار بورس عربستان عرضه می شود. کینگدام هولدینگ کمپانی (کی اچ سی) مدعی است که با سرمایه گذاری در صنعت هتل داری، بازار املاک و رسانه های خبری یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران خارجی در آمریکا به حساب می آید.
ولید بن طلال از همه اعراب خواسته دیدگاه خصمانه شان در خصوص دولت یهود را کنار بگذارند و به همزیستی مسالمت آمیز روی آورند. در سال 1991 او یک قایق تفریحی گران قیمت به دونالد ترامپ هدیه داد. اما چند سال بعد توصیه کرد که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکند چون شکست خواهد خورد.
این ماجرا باعث جدال لفظی این دو شد. ترامپ آن زمان در توییترش نوشت که یک شاهزاده سعودی با پول بابا می خواهد آمریکا را اداره کند. البته شاهزاده طلال بعدا انتخاب دونالد ترامپ را به او تبریک گفت. پیش از آن که عربستان سعودی به زنان اجازه رانندگی بدهد او از منتقدان سخت گیری علیه زنان بود.
و خواهان برداشتن محدودیت برای زنان در فضاهای عمومی شده بود. او همچنین گفته بود که قصد دارد در موسسه های زیر نظر خود سهم بیشتری به کارکنان زن بدهد.
 

ارسال دیدگاه