ثروتمندترین شهر های ایران

ثروتمندترین شهر های ایران

ثروتمندترین شهر ایران کجاست و کدام شهر است؟ این سوالی است که در ذهن خیلی ها پیش می آید!
شهر های پر جمعیت و بزرگی طبیعتا شهرک صنعتی، کارخانه و مشاغل بیشتری دارند اما نکته ی مهم این است که ثروت همیشه فقط در گروه و حصار بعضی از آدما ها است که نسل در نسل ثروتمند بودن. طبق آمار می توان گفت تهرانی ها ثروتمندترین مردم هستن و در رده اول قرار دارند.
این به این معنا نیست که هیچ کس تو تهران فقیر نیست و همه پولدار هستند. این فقط یک که آمار است که متوسط و میانگین های ثروت در شهر های متععدی را نشان میدهد. بعد از تهران اصفهان و بعد یزدی ها پولدارتر محسوب می شوند.
فهرست زیر نشان دهنده ثروتمندترین شهرها می باشد:

تهران 
اصفهان
یزد
شیراز
قم
سمنان
بوشهر
البرز
خراسان رضوی
مازندران

شهر ثروتمند تهران

همین طور که مشاهده می شود تهران ثروتمندترین و به طور متوسط تهرانی با 58 میلیون تومان بیشترین میزان سپرده بانکی را دارند. خانواده های تهرانی یک میلیون و 170 هزارتومان به طور متوسط برای هتل و رستوران مصرف می کنند. تهرانی ها نصف ساکنان کهکیلویه و بویر احمد که 8 درصد درآمدشان را خرج پوشاک می کنند، لباس خریداری می کنند.
تهرانی ها بیشتر هر چیزی پول مسکن و آب و برق و گاز می دهند یعنی 47 درصد درآمدشان را می دهند.

شهر ثروتمند اصفهان

اصفهان شهری تاریخی است و در مرکز ایران قرار دارد. سومین شهر بزرگ ایران و سومین شهر پر جمعیت ایران پس از تهران می باشد. هر اصفهانی 13 میلیون تومان میزان سپرده بانکی دارد. و در فهرست دومین شهر ثروتمند ایران است. بناهای تاریخی مختلفی در این شهر وجود دارد که تعدادی از آن ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر ثروتمند یزد

شهر یزد یکی از قطب های پزشکی ایران به شمار می آید. یزد در بین رشته کوهای شیرکوه در دشتی گسترده به نام دشت یزد اردکان قرار دارد. هر یزدی 13 میلیون تومان میزان سپرده بانکی دارد. باقت تاریخی شهر یزد در تاریخ 16 اسفند 1384 با شماره ثبت 15000 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. شهر یزد به دلیل معماری تاریخی ازشمند و بافت سنتی دست نخورده اش در 18 تیرماه سال 1396 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

شهرثروتمند شیراز

شیزار در بخش مرکزی استان فارس در ارتفاع 1486 متر بالاتر از سطح دریا و در منطقه کوهستانی زاگرس واقع شده است و آب وهوای معتدلی دارد. نام شیراز در کتاب ها و اسناد تاریخی با نام های متععدی مانند: تیرازیس، شیرازیس و شیراز به ثبت رسیده است . هر شیرازی 11 میلیون تومان میزان سپرده بانکی دارد. شهر شیراز به سبب جاذبه های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند

شهر ثروتمند قم

محدوده وسیعی از استان قم دارای آثار قدیمی قمرود است و عناصری را از روزهای اولیه حضور در خود حفظ کرده است. مهم ترین عامل موثر بر وضع اقتصادی استان صنعت گردشگری و به ویژه گردشگری مذهبی است و به دلیل وجود حرم فاطمه معصومه و مسجد جمکران و تعداد زیادی از مزارهای امام زاده ها و علویان در استان است که در تمامی فصل های سال پذیرای زائران بسیاری از نقاط متععدی می باشد.
هر قمی 10 میلیون تومان میزان سپرده بانکی دارد.

شهر ثروتمند سمنان

شهر سمنان یکی از شهر های بزرگ ایران می باشد این شهر در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در فاصله 216 کیلومتری تهران و در راه تهران به خراسان در مسیر جاده 44 قرار گرفته است. شهر سمنان یکی از گزینه های انتقال پایتخت سیاسی کشور در سال 1392 بوده است. آب هوای این شهر خشک و معتدل است و در تابستان گرم و در زمستان سرد می باشد. مرددم سمنان کومشی تبار هستند و به زبان سمنانی و زبان فارسی صحبت می کنند و زبان سمنانی یکی از گویش های کومشی به شمار می آید.

شهر ثروتمند بوشهر

بوشهر بندری شبه جزیره ای در بخش مرکزی شهرستان بوشهر است. این بندر در ارتفاع 18 متری از سطح دریا و در منطقه ساحلی خلیج فارس واقع شده است. آب هوای این شهر نیمه بیابانی و گرم است. نام بوشهر در کتاب ها و اسناد تاریخی تحت نام های مانند رام اردشیر، ابوشهر، بحت اردشیر، لیان و ریشهر به ثبت رسیده است. مردم بوشهر به زبان لری بوشهری و فارسی صحبت می کنند.

استان ثروتمند البرز

استان البرز سی و یکمین استان ایران است. این شهر در 20 کیلومتری غرب تهران و در حوزه استحفاظی استان تهران قرار دارد. این شهر چهارمین شهر پر جمعیت ایران پس از تهران می باشد. شبکه استانی البرز در روز چهارم خرداد 1392 به صورت رسمی و با روزانه 10 ساعت برنامه به صورت رسمی افتتاح شد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به جاده چالوس، طالقان، سد امیر کبیر، کاخ شمس، باغ پرندگان کرج و رود کرج اشاره کرد.

شهر ثروتمند خراسان رضوی

خراسان رضوی از استان های شرق ایران می باشد. استان خراسان رضوی به سبب وسعت زیاد از نظر شرایط طبیعی بسیار متنوع و هر یک از نواحی مختلف آن دارای ویژگی های خاصی است. آب و هوای این استان بارانی و مربوط می باشد. خراسان رضوی از لحاظ تقسیمات رویشی گیاهی جز ناحیه ایرانی تورانی به شمار می رود.

شهر ثروتمند مازندران

مازندران پر افتخار ترین استان ایران در بازی های المپیک است. قله دماوند بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. زبان مردم مازندران تبری یا مارندرانی می باشد. آب و هوای مازندارن معتدل می باشد. مازندران باسوادترین استان کشور است .

ارسال دیدگاه