ثروتمندترین شغل های جهان

ثروتمندترین شغل های جهان

در این مطلب میخواهیم شما را با ثروتمندترین شغل های جهان آشنا کنیم . قطعا هر کسی هنگام انتخاب شغل دوست دارد به سراغ شغل های پر درآمد برود .
پردرآمدترین شغل های جهان به ترتیب زیر می باشد:

جراح
جراح دهان و فک و صورت
پزشک زنان
روان پزشک
متخصص داخلی
ارتودنتیست
متخصص پروتزهای دندانی
مدیر عامل
پزشک کودکان
پرستار بیهوشی
دندان پزشک
خلبان

جراح ثروتمندترین شغل
درآمد سالانه جراح 258900 دلار می باشد. در سرار دنیا جراحان ارزنده ترین پزشک ها محسوب می شوند. به همین دلیل اولین رتبه این فهرست را از آن خودشان کرده اند. جراحان در یک روز معمول کاری جراحی های مهم و سختی را انجام می دهند و زندگی بیمارانشان دست آن ها نیز می باشد.
جراح دهان و فک و صورت ثروتمندترین شغل
درآمد سالانه 233400 دلار است. این جراح برخلاف دندان پزشک معمولی روی صورت و دهان و فک جراحی می کند. برای رسیدن به این جایگاه شغلی باید چهار سال دیگر هم ادامه تحصیل داد. کار بیهوشی را هم این جراحان انجام می دهند.

پزشک زنان ثروتمندترین شغل
پزشک متخصص زنان به سلامت تولید مثل در زنان می پردازد و معاینه های تخصصی انجام می دهد. این پزشک بر روند بارداری نظارت می کند و گاهی اوقات هم جراحی های لیزری انجام می دهد تا سلول های ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) را بردارد. این پزشک زیمان را هم انجام می دهد. درآمد سالانه209600 دلار می باشد.

روان پزشک ثروتمندترین شغل
اصلا تعجب نکنید که روان پزشک جزو پردرآمدترین های شغل جهان است. روان پزشک به مشکلات بیمارانش گوش فرا می دهد ریشه مسئله را پیدا می کند این فرایند در بروز بعضی از موقعیت ها بسیار سخت است . درآمد سالانه 197500 دلار می باشد. برای روان پزشک شدن باید سال های زیادی تحصیل کنید و در این حوزه تخصص بگیرید.

متخصص داخلی ثروتمندترین شغل
متخصصان داخلی جراحی نمی کنند بلکه پزشک های هستند که بیماری ها و آسیب های اندام های داخلی بدن را درمان می کنند. آن ها بیشتر با بیمار های مانند دیابت، آلزایمر و فشار خون بالا سروکار دارند. بعد از متخصص داخلی شدن می توان تخصص خود را در زمینه دستگاه گوارش ادامه داد. درآمد سالانه 184800 دلار می باشد.
ارتودنتیست ثروتمندترین شغل
کار ارتودنتیست ها اصلاح طرح لبخند تقویت ساختار دندان ها و درست کردن جویدن های نامنظم با کمک براکت نگهدارنده و دیگر وسایل جایگزین است. برای ارتودنتیست شدن اول باید در رشته مرتبط تحصیل کرده و بعد هم دوره تخصصی ارتودنسی را باید گذراند. سالانه درآمد ارتودنتیست ها 168800 دلار می باشد.

متخصص پروتزهای دندانی ثروتمندترین شغل
از نام این شغل پیداست که متخصصان پروتزهای دندانی هم با دهان و دندان سروکار دارند. آن ها دندان هایی می سازند که جایگزین دندان های افتاده بیمار می شوند. و سایر ناهجاری هایی که بیماران ممکن است با آن روبرو شوند را درمان می کنند از فک کج گرفته تا بهبود وضعیت جویدن و حرف زدن و متخصصان پروتزهای دندانی را می توان از جراحان پلاستیک دندان دانست. درآمد سالانه متخصصان پروتزهای دندانی 162400 دلار می باشد.

مدیر عامل ثروتمندترین شغل
برای مدیر عامل یا مدیر ارشد اجرایی شدن باید سال ها تلاش و کوشش کرد تا به تجربه و مهارت های لازم برای صنعت مربوطه را کسب کنید. درآمد سالانه مدیر عامل 162000 دلار می باشد. یکی از پردرآمدترین مدیر عامل جهان ایلان ماسک و تیم کوک هستند.

پزشک کودکان ثروتمندترین شغل
اگر بچه ها را دوست دارید به شما توصیه می شود که دنبال این حرفه بروید و پزشک متخصص کودکان شوید. این پزشک باید سلامت جسمی، روحی و اجتماعی بیمارانش را بررسی کند و اطمینان یابد که آن ها سالم بوده و مشکلی ندارند. درآمد سالانه پزشک کودکان 145900 دلار است.
پرستار بیهوشی ثروتمندترین شغل
پرستارهای بیهوشی نقش بسیار مهمی در شرایط بحرانی دارند. آن ها مسئولیت به کارگیری مقدار دقیق داروی بیهوشی از طریق تزریق یا گاز های تنفسی را به عهده دارند. درآمد سالانه پرستاران بیهوشی 140000 دلار است. برای گرفتن این تخصص اول باید در رشته پرستاری تحصیل کنید بعد پرستاری بیهوشی را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید.

دندان پزشک ثروتمندترین شغل
دندان پزشک ها در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند. در این زمینه برای اینکه مراجعه کننده های خودرا حفظ کنید و به بیمارانی که روی صندلی های دلهره آور دندان پزشکی هستند احساس راحتی بدهید باید مهارت های ارتباطی فوق العاده قوی داشته باشید. درآمد سالانه دندان پزشکان 125600 دلار می باشد.

خلبان ثروتمندترین شغل
برای خلبان شدن باید آموزش های سختی را گذراند و باید از شرایط جسمی خاصی هم برخوردار باشید. برای مثال هواپیمایی بریتانیا شرط قدی 157 و 190 سانتی متر و گذراندن آزمون پزشکی EASA کلاس 1 را شامل آزمون های آمادگی جسمانی، شنوایی و بینایی است برای خلبان ها اجباری کرده است. درآمد سالانه خلبان ها 100500 دلار می باشد.
 

ارسال دیدگاه