ثروتمندترین سلبریتی های جهان

ثروتمندترین سلبریتی های جهان

شاید کنجکاو باشید که بدانید چه کسانی ثروتمندترین سلبریتی های جهان هستند؟
آیا ارزش خالص دارایی های آن ها چقدر است؟
فهرستی از ثروتمندترین سلبریتی های جهان آماده کردیم که شاید دوست داشته باشید با آن ها آشنا شوید این فهرست به شکل زیر می باشد:

جرج لوکاس 
استیون اسپیلبرگ
اپرا وینفری 
کانیه وست
دونالد ترامپ
جیمی گرتز
مایکل جردن
پل مک کارتنی
دیوید کاپرفیلد
جری ساینفلد

جرج لوکاس
جرج لوکاس کارگردان، تهیه کننده و نویسنده است که دارایی خالص او 5/6 میلیارد دلار می باشد. وی به دلیل ساختن بعضی از موفق ترین مجموعه فیلم های دنباله دار تاریخ مانند جنگ ستارگان و ایندیانا جونز شناخته می شود. جرج لوکاس در اوایل دوران حرفه اش با ساخت مجموعه فیلم های موفق و به دلیل تصمیم های تجاری هوشمندانه ثروت زیادی کسب کرد اما در سال 2012 با فروش شرکت فیلم سازی
لوکاس فیلم به شرکت دیزنی مبلغ بسیار زیاد 1/4 میلیارد دلار به دست آورد و نام او به عنوان موفق ترین فیلم سازان تاریخ سینما ثبت شد.

استیون اسپیلبرگ
استیون اسپیلبرگ یکی از ثروتمندترین سلبریتی های جهان می باشد. وی کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده است. مفهوم فیلم پرفروش هالیوودی(Hollywood Blockbuster) را او به وجود آورده است. استیون اسپیلبرگ از جوانی از طرفداران مشتاق فیلم بود و با انتشار فیلم آواره ها در سال 1975 به شهرت رسید. بعد از آن فیلم های موفق دیگری را ساخت. ثروت او از طریق موفقیت هایش و تهیه کنندگی تعدادی از فیلم های بسیار محبوب و موفق می باشد. دارایی خالص استیون اسپیلبرگ 7/3 میلیارد دلار است.

اپرا وینفری 
اپرا وینفری از شخصیت های مطرح رسانه، نیکوکار و کارآفرین است. دارایی خالص او 5/3 میلیارد دلار می باشد و این یعنی او یکی از ثروتمندترین سلبریتی های جهان است. اپرا وینفری که از جایگاه پایین شروع کرد با برنامه اپرا به شهرت رسید. وی این برنامه را به یکی از موفق ترین برنامه های گفت وگو محور (تاک شو) در آمریکا تبدیل کرد. این سلبریتی ثروت خود را از طریق شرکت خود به دست آورده است.

کانیه وست
کانیه وست در طول دوران حرفه اش تا به امروز فقط حدود 400 میلیون دلار از موسیقی به دست آورده است. وی در سال 2020 و به دلیل موفقیت چشمگیر برند پوشاک Yeezy میلیاردر شد. در سال 2019 این برند مبلغ 5/1 میلیارد دلار درآمد داشت و از این مبلغ 154 میلیون دلار به عنوان حق امتیاز این برند به کانیه وست رسید. دارایی خالص کانیه وست 2/3 میلیارد دلار می باشد.

دونالد ترامپ
شاید بیش خود بگویید که نباید دونالد ترامپ را در فهرست ثروتمندترین سلبریتی های جهان قرار داد اما دونالد ترامپ پیش از اینکه رئیس جمهور آمریکا شود تاجر و سلبریتی بود. دو هویت وی یعنی تجارت و شهرت درهم تنیده و جدایی ناپدیز است. او به دلیل تاجر بودن معروف شد و تجارت بسیار موفقش را تا حد زیادی به لطف شهرتش به دست آورد. می توان گفت دونالد ترامپ حتی پس از رئیس جمهور شدن بیشتر از هرچیز دیگری سلبریتی است. دارایی خالص دونالد ترامپ 1/3 میلیارد دلار می باشد.

جیمی گرتز
جیمی گرتز بازیگر، نیکوکار و مالک تیم های ورزشی آمریکایی است که دارایی خالص او 3 میلیارد دلار می باشد. بیشتر ثروت وی به دلیل ازدواجش با میلیاردری به نام تونی رسلر بنیان گذار مشترک شرکت Ares Management به دست آمده است. او و همسرش سهام مالکیت تیم بسکتبال آتلانتا هاوکس و تیم بیسبال میلواکی برورز را دارند. وی همچنان بازیگر است و علاوه بر آن خیلی مشتاق است و در کار های خیریه شرکت می کند.

مایکل جردن
ثروت 2/2 میلیاردی مایکل جردن او را به ثروتمندترین ورزشکار جهان تبدیل کرده است. با وجود اینکه او بهترین بازیکن بسکتبال در طول تاریخ است. این ثروت زیاد را از درآمد خود در NBA به دست نیاورده است. او در مجموع فقط حدود 94 میلیون دلار از ثروت خود را از دستمزدهایش در NBA کسب کرده است. تا به امروز مایکل جردن از 6/1 میلیارد دلار را از قرار دادهایش به دست آورده است که بیشتر آن از قرارداد با شرکت های نایک و گیترید بوده است.


پل مک کارتنی
پل مک کارتنی از ثروتمندترین خوانندگان جهان است. وی نویسنده برخی از مشهورترین آهنگ های جهان به شمار می رود در جایگاه یکی از اعضای بنیان گذاز گروه بیتلز و خواننده انفرادی به موفقیت دست یافت. همکاری پل مک کارتنی با جان لنون در ساخت آهنگ ها و نقشی که در موفقیت گروه بیتلز داشت سبب ساخت بسیاری از محبوب ترین آهنگ های این گروه شد. دارایی خالص پل مک کارتنی 2/1 میلیارد دلار می باشد.

دیوید کاپرفیلد
نام اصلی وی دیوید ست کاتکین است. دیوید شهرتش را برای برانامه هایی مانند ناپدیدکردن مجسمه آزادی و عبور از دیوار بزرگ چین به دست آورده است. او برنامه هایی را در تلویزیون و صحنه اجرا کرده است که میلیون ها نفر را مجذوب و شیفته خود کرده است و جوایزی را نصیب خود کرده است. دیوید کاپرفیلد مالک مجموعه ای از اشیای خاطره انگیز جادویی و نادر است. دارایی او 1 میلیارد دلار است.

جری ساینفلد
او بازیگر، نویسنده و طنزپردازی است که به دلیل ساخت یکی از محبوب ترین کمدی های موقعیت یا سیت کام یعنی مجموعه تلویزیونی ساینفلد به شهرت رسیده است. وی مدت کوتاهی پس از کالج حرفه اش در طنز را شروع کرد و بی وقفه برای به دست آوردن طرفداران بیشتر و پیشرفت در حرفه خود تلاش کرد. دارایی 950 میلیون دلار است.
 

ارسال دیدگاه