ثروتمندترین خواننده جهان

ثروتمندترین خواننده جهان

به نظر شما ثروتمندترین خواننده جهان کیست؟
تا به حال بهش فکر کردید؟
هنگامی که به لیست ثروتمند ترین خواننده جهان نگاه می کنیم مشاهده می شود که مدونا با دارایی خالص 850 میلیون دلار مقام اول را کسب کرده است. مدونا به عنوان ملکه پاپ شناخته می شود.
مدونا در خانواده کلسایی کاتولیک در بی سیتی میشیگان در تاریخ 16 اوت 1958 چشم به دنیا گشوده است. مدونا فرزند سوم خانواده و بزرگ ترین دختر خانواده می باشد و پنج خواهر و برادر دیگر دارد. وقتی مدونا پنج ساله بود مادرش بر اثر سرطان سینه فوت شد.
مدونا در سال 1982 اولین آبوم خود را به نام مدونا منتشر کرد. این آلبوم شامل سبک های دنس و پاپ بود که توانست در بیلبورد به رتبه 8 برسد. او پس از انتشار اولین تکه آهنگ های خود همه، سوختن و تعطیلات با آهنگ های مرز و ستاره خوش شانس توانست به 5 ترانه برتر بیلبورد دست پیدا کند.
محبوبیت مدونا در ماه نوامبر سال 1984 با انتشار دومین آلبوم استودیوی خود به صورت جهانی افزایش پیدا کرد. این آلبوم بعدا گواهی الماس را تایید کرد و بیشتر از 21 میلیون نسخه در سرار جهان فروخته شد. دو تک آهنگ نخست این آلبوم به شماره 1 و 2 در بیلبورد رسیدند.
مدونا در سال 1986 سومین آلبوم خود به نام آبی واقعی منتشر کرد. این آلبوم به جایگاه یک در 28 کشور جهان رسید که دستاوردی بی سابقه بود. 25 میلیون از این آلبوم به فروش رفت. آلبوم آبی واقعی توسط رکوردهای جهانی گینس به عنوان پر فروش ترین آلبوم یک زن در ده 1980 ثبت شد.
مدونا برای چهارمین آلبوم خود با افرادی مانند پرینس و استیون بری کار کرد. این آلبوم با نام یک نیایش به همراه اولین تک آهنگش به شماره 1 در بیلبورد و چارت های جهان رسید. در همان سال 1980 مدونا سابقه بازیگری در فیلم سگ شکاری برادوی کسب کرد.
در سال 1981 در فیلم دیگ تریسی ایفای نقش کرد و درخشید. این فیلم برنده جایزه اسکار برای بهترین موسیقی متن شد که تمام آهنگ های آن توسط مدونا خوانده شده بود.  
در سال 1992 مدونا در فیلم دسته خودشان نظر خوبی را از سوی منتقدان دریافت کرد. موسیقی متن این فیلم به شماره 1 در بیلبورد رسید که دهمین آهنگ شماره 1 مدونا در جدول بیلبورد بود و مدونا اولین زنی شد که دارای 10 آهنگ شماره 1 در جدول 100 تای برتر بیلبورد داشت.
در سال1994 مدونا آلبوم قصه های وقت خواب را منتشر کرد. اولین تگ آهنگ آلبوم تعظیم کن به شماره 1 در بیلبورد رسید وتک آهنگ های بعدی راز، قصه وقت خواب و طبیعت بشر به تک آهنگ های او مشهور شدند. در سال 1996 با بازی در فیلم اویتا تحسین منتقدان را برنگیخت مدونا برنده این فیلم برای جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن شد.
همین طور این فیلم برنده جایزه اسکار برای بهترین موسیقی شد که بیشترین آهنگ هایش توسط مدونا خوانده شده بود. مدونا از سال 1995 با مربی تناسب اندام کارلوس لئون ازدواج کرد و در سال 1997 اولین فرزندش به دنیا آمد.
در سال 1998 مدونا آلبوم پرتو نور را که سبک دنس و الکترونیک بود را منتشر کرد که توانست موج جدیدی را از سبک الکترونیک وارد موسیقی عامه پسند کند. این آلبوم برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم پاپ شد همین طور آهنگ پرتو نور برنده جایزه گرمی بهترین ضبط رقص و بهترین موزیک ویدیو فرم کوتاه شد.
تک آهنگ های دیگر آلبوم یخ زده، قدرت خدافظی، دنیای غرق شده و جایگزینی برای عشق هر کدام به شهرت جهانی رسیدند. این آلبوم به بیشتر از 16 میلیون  فروش جهانی دست پیدا کرد. در سال 1999 مدونا جایزه گرمی بهترین آهنگ نوشته شد.
در سال 2001 دومین فرزندش روکو را به دنیا آورد. در سال 2000 مدونا آلبوم موسیقی را منتشر کرد که مانند سایر آلبوم هایش مورد تحسین و به فروش جهانی رسید. اولین تک آهنگ این آلبوم شماره 1 در جدول بیلبورد بود.
در سال 2001 مدونا پنجمین تور خود را تور دنیای غرق شده را آغاز کرد. 
 

ارسال دیدگاه