ثروتمندترین خانواده جهان

ثروتمندترین خانواده جهان

به نظر شما ثروتمندترین خانواده جهان چه کسی است؟ ثروت خود را از کجا به دست آورده است؟
این روزها خانواده والتون ثروتمندترین خانواده در جهان هستند. ثروت آن ها بیشتر از151 میلیارد دلار تخمین زده شده و هر ساعت هم بیشتر می شود. این خانواده آمریکایی می باشد و منبع ثروتشان حاصل از فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی، سوپر مارکت و هایپر مارکت است.
خانواده والتون بخش اعظم از ثروت خود را طریق شرکت خرده فروشی وال مارت که توسط سام والتون در سال 1962 تاسیس شد کسب کرده است. هم اکنون وال مارت به عنوان بزرگ ترین شرکت جهان شناخته شده است. مشهورترین افراد خانواده 5 نفر می باشند.
که از سال 2001 تا 2006 در فهرست فوربز 400 از ثروتمندترین افراد جهان در جایگاه 10 نفر اول قرار دارند. این پنج نفر عبارتند از:
جیم والتون : سومین فرزند سام والتون
جان تی والتون: فرزند دوم سام والتون ( درگذشته 2005)
اس رابسون والتون: فرزند ارشد سام والتون
آلیس والتون: چهارمین فرزند و تنها دختر سام والتون
هلن والتون: همسر سام والتون ( درگذشته 2007)

جیم والتون با ثروت 52.3 میلیارد دلار به عنوان ثروتمند جهان نامیده شده است. جیم والتون مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آرکانزاس دریافت نموده است. شریک زندگی او لین مک ناب والتون بوده و دارای 4 فرزند می باشد.
فرزندان او شامل؛ آلیس آن والتون و توماس لیتون والتون هستند. جیم والتون به همراه خانواده اش در بنتونویل آرکانزاس زندگی می کند.
جان تی والتون یک کار آفرین و سرباز اهل ایالات متحده آمریکا بوده است.
اس رابسون والتون بزرگترین فرزند سام والتون می باشد، بنیانگذار شرکت وال مارت است. او در حال حاضر به عنوان رییس هیئت مدیره این شرکت فعالیت دارد. در تاریخ ارزش دارایی های والتون معادل 52.5 میلیارد دلار 13 بهمن 98 در فهرست میلیاردرهای رابسون والتون در رتبه 16 از ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. 
اس رابسون مدرک کارشناسی خود را در رشته مدیریت بازرگانی در سال 1966 از دانشگاه آرکانزس دریافت نموده است. او همین طور در سال 1969 مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق کلمبیا دریاقت کرد. رابسون بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه به عنوان یکی از اعضای شرکت حقوقی کانر اند وینتر درآمد.
در سال 1978 او به عنوان معاون مدیر عامل وال مارت منصوب گردید و در سال 1982 نیز نایب رئیس هیئت مدیره وال مارت شد. اس رابسون در تایخ 7 آوریل 1992 دو روز پس از مرگ پدرش به عنوان رییس هیئت مدیره وال مارت انتخاب شد.
آلیس والتون در 7 اکتبر 1949 به دنیا آمده است. تاجر و نیکوکار آمریکایی می باشد که در سال 2012 با دارایی خالص معادل 3/26 میلیارد دلار دومین زن و سیزدهمین فرد ثروتمند مستقر در ایالات متحده آمریکا است. او هم از اعضای هیئت مدیره وال مارت می باشد.
هلن والتون کارآفرین، سرمایه دار و سرمایه گذار اهل ایالات متحده آمریکا بود. او همسر سام والتون بنیانگذار شرکت خرده فروشی وال مارت بوده است.
 

ارسال دیدگاه