ثروتمندترین باشگاه جهان

ثروتمندترین باشگاه جهان

آیا می دانید ثروتمندترین باشگاه جهان چه باشگاهی است؟ اگر کنجکاو هستید تا بدانید چه باشگاهی ثروتمندترین باشگاه جهان است مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید.

باشگاه فوتبال رئال مادرید یک باشگاه حرفه ای فوتبال است که در مادرید پایتخت اسپانیا قرار دارد. رئال مادرید موفق ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا، موفق ترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفق ترین تیم فوتبال سده 20 میلادی به انتخاب فیفا می باشد.

این باشگاه دارای رکورد 34 بار قهرمانی در لالیگا، 19 قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی)، 10 سوپرکاپ اسپانیا، 13 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 2 جام یوفا، 4 سوپرکاپ اروپا و 4 قهرمانی در جام باشگاه های جهان است.

رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با 13 قهرمانی و جام باشگاه های جهان با 4 قهرمانی می باشد. همین طور رئال مادرید برنده بهترین باشگاه قرن سوم از سوی فیفا شده است. کلمه رئال در زبان اسپانیایی به معنی سلطنتی می باشد این لقب را شاه آلفونسو سیزدهم در سال 1920 برای این تیم انتخاب کرد. همین طور در همان سال شکل یک تاج بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت.
رئال مادرید در طی تاریخ خود حتی یک بار هم از لیگ اول اسپانیا (لالیگا) خارج نشده است و همیشه در این لیگ حضور داشته است. رئالی ها از دهه 50 بود که خود را به عنوان یکی از قدرت های فوتبال اسپانیا و اروپا به همگان معرفی کردند. 
در دهه 80 یکی از بهترین دوران های خود را داشتند و یکی از بهترین تیم ها معروف به تیم کرکس ها بودند که موفق به کسب دو جام یوفا، 5 قهرمانی پی در پی اسپانیا، 1 قهرمانی جام اسپانیا و 3 قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا شدند.
رئال مادرید سال ها است که در لالیگا از تیم های قدرتمند محسوب می شود و رقیب اصلی این تیم بارسلونا است. از نظر درآمد رئال مادرید با 557 میلیون یورو درآمد در فصل 2014 و 2015 در صدر پردرآمدترین باشگاه های فوتبال جهان بوده است.

در مجموع رئال مادرید با کسب 63 جام موفق ترین نیم در تاریخ اسپانیا و اروپا می باشد. همچنین رئال مادرید با کسب 16 جام بین الملی یکی از پرافتخارترین تیم های دنیا و با 13 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در رده اول پرافتخارترین تیم های اروپا قرار دارد و در جهان هم در رده اول قرار دارد.

رئال مادرید همین طور با کسب 34 جام پرافتخارترین تیم لالیگا محسوب می شود. در 23 دسامبر 2000 باشگاه از طرف فیفا به عنوان موفق ترین تیم قرن بیستم انتخاب شد. رئالی ها نشان لیاقت و شایستگی را از فیفا دریافت کرده اند. آن ها برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا لباس های ویژه ای می پوشند که مخصوص تیم هاییست که دارای بیشتر از5 عنوان قهرمانی در این رقابت ها هستند.
در ژوئن 2009 باشگاه رکورد گران قیمت ترین خرید تاریخ فوتبال که در اختیار خودش بود را شکست. آن ها با پرداخت 96 میلیون یورو به باشگاه منچستر یونایتد، کریستیانو رونالدو را خریدند. رکورد قبلی که 76 میلیون یورو بود برای خرید زین الدین زیدان از تیم یوونتوس و در سال 2001 پرداخت شده بود.

که تا قبل از خرید کاکا گران قیمت ترین خرید تاریخ فوتبال بود. لازم به ذکر است خرید کاکا تنها چند روز در صدر گران قیمت ترین خرید ها بود چرا که چند روز بعد کریستیانو به رئال پیوست و رکورد کاکا را شکست. 
رکورد گران قیمت ترین فروش باشگاه با فروش کریستیانو رونالدو به باشگاه فوتبال یوونتوس در سال 2018 شکسته شد. که در این انتقال کریستیانو رونالدو با رقم 105 میلیون یورو به فروش رسید. دیگر رکورد های فروش که در دسامبر 2008 روبینیو با 47 میلیون یورو به تیم منچستر سیتی و در اوت 2013 مسعود اوزیل با 49 میلیون یورو با آرسنال پیوستند.

با وجود اختلاف شدید بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا نقل و انتقلات زیادی بین دو تیم انجام شده است. اما بازیکنانی که به طور مستقیم از تیم خود به حریف رفته اند همیشه مورد غضب طرفداران قرار گرفتند. شاید بهترین مثال آن مربوط به فیگو می باشد.

بازیکن پرتغالی در سال 2000 با رد پیشنهاد تیمش به تیم رقیب یعنی سفید های مادرید رفت. این حرکت فیگو خشم بی پایان طرفداران بارسا را به همراه داشت و فیگو همیشه در نیوکمپ مورد حمله طرفداران بارسلونا قرار می گرفت. در مجموع 21 بازیگن که سابقه بازی با بارسلونا را داشتند به رئال مادرید آمدند و در نقطه مقابل 12 بازیکن سابق رئال لباس بارسلونا را به تن کردند.
 

ارسال دیدگاه