ثروتمندترین افراد جهان

ثروتمندترین افراد جهان

ثروتمند برتر جهان چه کسانی هستند؟ می توانید حدس بزنید؟! ما فهرستی را آماده کرده ایم که ثروتمندترین، پردرآمدترین و پولدارترین افراد جهان را معرفی کرده است.

جف بزوس
بیل گیتس
وارن بافت
برنارد آرنو
کارلوس اسلیم هلو
آمانسیو اورتگا
لری الیسون
مارک زاکربرگ

جف بزوس

جف بزوس بزرگ ترین میلیاردر جهان است و اولین جایگاه را در فهرست دارد. وی در سال 1994 کمپانی آمازون را در گاراژ خود در سیاتل تاسیس کرد. او به عنوان مدیر عامل این شرکت در سمت خود باقی ماند و نزدیک به 12 درصد سهام این شرکت به او تعلق دارد. جف بزوس بعد از پایان تحصیل در دانشگاه در چندین شرکت از جمله فیتل و شرکت D.E.Co & Shaw کار کرد. در این دوران توجه او به رشد بی نظیر وب جهان گستر معطوف شد. 

او در کمال تعجب دید که رشد استفاده از اینترنت در سال 1994 نسبت به سال پیش از آن 23 برابر شده است. از همین جا بود که وی ایجاد ایده ایجاد یک فروشگاه از راه دور را رسمی کرده و شروع به پژوهش در زمینه شرکت هایی کرد که کالاهایشان را از راه دور ارسال می کردند. دارایی خالص جف بزوس 4/118 میلیارد دلار می باشد.

بیل گیتس

بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت و موسسه بیل و ملیندا گیتس است. در سال 1973 وی وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر آشنا شد. در هاروارد بیل گیتس نسخه ای از زبان برنامه نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت. در سال دوم دانشگاه را رها کرد تا تمام انرژی خود را صرف مایکروسافت کند. شرکتی که او در سال 1975 با دوست دوران کودکی خود پل آلن آغاز کرده بود بر این باور استوار بود که کامپیوتر به وسیله ای ارزشمندی بر روی هر میزی و در هر خانه ای تبدیل خواهد شد.
آن ها شروع به ساخت نرم افزار برای کامپیوترهای خانگی کردند. افق دید گیتس برای محاسبات شخصی محور موفقیت های شرکت مایکروسافت شد. تا به امروز بیل گیتس 8/35 میلیارد دلار از سهام مایکروسافت را به موسسه گیتس اهدا کرده است. دارایی خالص وی8/108 میلیارد دلار می باشد.

وارن بافت

وارن بافت که به نام پیشگوی اوهاما به شهرت رسیده یکی از موفق ترین سرمایه گذاران کل تاریخ است. پدر وارن بافت از اعضای کنگره آمریکا بود. وارن بافت اولین بار در سن 11 سالگی سهام خرید و اولین مالیاتش را در سن 13 سالگی پرداخت کرد. وی شرکت برکشایر هاتاوی را اداره می کند و مالک بیش از 60 کمپانی از جمله بیمه اتومبیل جیکو، شرکت تولید کننده باتری دوراسل و رستوران های زنجیره ای دیری کوئین می باشد.
دارایی خالص وارن بافت 7/82 میلیارد دلار است.

برنارد آرنو

برنارد آرنو یکی از بزرگ ترین نوآوران دنیا در زمینه کالاهای لوکس در حال حاضر بر یک امپراتوری عظیم از 70 برند مشهور از جمله لویی ویتون و سفورات نظارت دارد. دخترش دلفین معاون اجرایی لویی ویتون و عضو کمیته اجرایی LVHM است. این شرکت به لطف افزایش خرید مشتریان چینی توانست در سال 2018 در زمینه فروش و سود رکورد بزند.
برنارد آرنو در سال 2014 با هدف حمایت از هنر، موزه لویی ویتون در نزدیکی پاریس که با هزینه 135 میلیون دلاری و توسط فرانک گری طراحی شده را افتتاح کرد و پس از آن آتش سوزی ویران گر کلیسای جامع نوتردام در سال 2019، آرنو و LVHM بالغ بر220 میلیون دلار برای کمک به تعمیر این کلیسا اهدا کردند. دارایی خالص برنارد آرنو 110 میلیارد دلار می باشد.

کارلوس اسلیم هلو

 کارلوس اسلیم هلو ثروتمندترین مرد مکزیک که در حال حاضر نظارت بر بزرگ ترین شرکت مخابراتی موبایل آمریکای لاتین یعنی آمریکا موویل را برعهده دارد. وی در سال 1990 یک سهام در تلمکس خریداری کرد در حال حاضر بخشی از آمریکا موویل است. کارلوس در شرکت های مختلف ساخت و ساز کالاهای مصرفی معادن و املاک و مستغلات مکزیک سهام دارد و 17 درصد سهام نیویورک تایمز متعلق به اوست. دارایی خالص وی 6/63 میلیارد دلار است.

آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا در سن 14 سالگی کار خود را در یک مغازه ی لباس فروشی به عنوان باربر در شهری که اکنون در آن ساکن است آغاز کرد و حتی دوران دبیرستان خود را تمام نکرده است. وی با دیدن اینکه هزینه های تولید پوشاک از مرحله طراحی به کارخانه و فروشگاه ها چطورافزایش می یابد به اهمیت تحویل بدون واسطه محصولات برای کاهش هزینه ها پی برد.
او سال ها بعد این استراتژی را با موفقیت بسیار در زارا پیاده کرد. آمانسیو اورتگا یکی از ثروتمندترین مردان اروپا و ثروتمندترین خرده فروش جهان است و پیشگام عرصه فست فشن(مد سریع) و موسس شرکت خرده فروشی ایندیتکس معروف به زنجیره مد زارا است که در سال 1975 به همراه همسر سابق روزالیا مرا آن را تاسیس کرد. مرا سال 2013 فوت شد. دارایی خالص آمانسیو اورتگا 71 میلیارد دلار می باشد.

لری الیسون

 لری الیسون سال 1977 شرکت نرم افزاری اوراکل را به منظور پاسخ به نیاز روز افزون به بانک های اطلاعاتی مدیریت روابط مشتری تاسیس کرد و در سال 2014 از سمت مدیر عامل شرکت اوراکل کناره گیری کرد اما همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد فناوری در این شرکت فعالیت می کند.
عمده رشد کمپانی اوراکل به دلیل خرید و ادغام پیوسته با شرکت های نرم افزاری بوده که بزرگ ترین آن ها نت سوئیت می باشد. اوراکل سال 2016 با پرداخت 3/9 میلیارد دلار آن را خریداری کرد. وی پس از خرید 3 میلیون سهام تسلا در دسامبر سال 2018 به جمع هیئت مدیره تسلا پیوسته است. دارایی خالص لری الیسون 3/61 میلیارد دلار است.

مارک زاکربرگ

در فوریه 2004 میلادی زاکربرگ همراه با چند دانشجوی هم اتاقی اش شبکه اجتماعی فیسبوک را راه اندازی کردند. آن ها فیسبوک را از اتاق خوابگاهشان در دانشگاه هاروارد راه اندازی نمودند و سپس شروع به معرفی آن به دانشجویان سایر دانشکده ها نمودند. بعدا فیسبوک به سرعت گسترش یافت به طوری که در سال 2012 تعداد کاربران فسبوک بالغ بر یک میلیارد نفر بود. در حال حاضر این رقم متجاوز از 5/1 میلیارد نفر می باشد و در سال 2012 به عرضه عمومی سهام فیسبوک پرداخت و در حال حاضر 15 درصد این شرکت به اوتعلق دارد. 
دارایی خالص مارک زاکربرگ 3/68 میلیارد دلار می باشد.
 

ارسال دیدگاه