ثروتمندترین افراد ایران

ثروتمندترین افراد ایران

شاید این سوال عجیب به نظر بیاید و با خود تصور کنید هر کسی که پول داشته باشد ثروتمند است. اما این طور نیست ثروتمند کسی است که پولش دارای پشتوانه است و نه تنها خود بلکه چند نسل قبل یا بعد خود هم دارایی های زیادی دارند. در ادامه ی مطلب لیستی از ثروتمندان ایران آماده کرده ایم که به صورت زیر می باشد:

بابک زنجانی
حاج احمد ابریشم چی
حسن خسروشاهی
فرهاد مشیری 
خانواده قرمزیان
غلامعلی سلیمانی
حسین ثابت بکتاش
پیر امیدیار
اسدالله عسگر اولادی

بابک زنجانی

نامی آشنا برای تمام ایرانیان، نامی که خاطره خوشی با آن همراه نیست! همه او را به اختلاسگر بزرگ می شناسند اما وی یک ثروتمند بزرگ نیز می باشد. نام کامل او بابک مرتضی زنجانی است و متولد 1353 در تهران است. از زمانی که دوران سربازی را خدمت می کرد جای خودش را در میان بالاترین رده های اقتصادی باز کرد و با هوش و ذکاوت توانست در فعالیت های اقتصادی زیادی مشارکت کند. برخی از اموال وی به شرح زیر می باشد:
ویلای 5 هزار متری در لواسان
مجتمع تجاری 26 هزار متری در حوالی پارک وی به ارزش 260 میلیارد تومان
یک واحد آپارتمان 4 میلیاردی در خیابان ولیعصر 
3 هتل در جزیره کیش به ارزش 230 میلیارد تومان

حاج احمد ابریشم چی

در لیست ثروتمندان ایران حاج احمد ابریشم چی قرار دارد. حاج احمد ابریشم چی متولد سال 1317 در شهر قم است. وی که وارد کننده اول موبایل در ایران است تاجر پر حاشیه ای به حساب می آید. از داستان های فرار شهرام جزایری تا دعوت از بسیاری از مسئولین در ویلای بزرگش در محمود آباد.
حاج احمد ابریشم چی رابطه بسیار نزدیکی با آیت الله هاشمی شاهرودی داشت و به عنوان مرد بدون خط قرمز ایران لقب گرفته است. از فعالیت های او می توان به وارد کردن موبایل، دستگاه های فیلترینگ، ایجاد صندوق قرض الحسنه و تاسیس شرکت ایراتل اشاره کرد.

حسن خسروشاهی

حسن خسروشاهی یک کارآفرین و ثروتمند ایرانی کانادایی است. او در سال 1319 در تهران چشم به دنیا گشوده است و در دو رشته حقوق و اقتصاد مدرک های خود را گرفت. وی در 1360 به کشور کانادا مهاجرت کرد و در ونکوور فروشگاه قطعات الکترونیکی با عنوان فیوچرشاپ را ساخته است. شرکت او بیشتر از 118 شعبه در سراسر کانادا داشته است. وی این شرکت را بعد ها به یک شرکت آمریکایی به نام بست بای به قیمت 580 میلیون دلار فروخته است.
آمار ها نشان داده که ثروت حسن خسروشاهی تا سال 2016 بیشتر از1.16 میلیارد دلار است.

فرهاد مشیری

اردوان فرهاد مشیری متولد 1334 سرمایه داری مولتی میلیاردر در زمینه انرژی و فولاد و فوتبال است. وی مالک اورتون انگلیس است. فرهاد مشیری خرید سهام باشگاه ارسنال را در کارنامه خود دارد. او هم تابعیت ایرانی دارد هم بریتانیایی همسر وی نازنین انصاری نام دارد که ژورنالیست می باشد. او با دو فرزند در لیست ثروتمندان ایران قرار گرفته است.
فرهاد مشیری در ایران به دنیا آمده است و چند سال قبل از انقلاب به همراه خانواده به بریتانیا مهاجرت کرده است. پدرش پزشک بوده است و تحصیلات خود او در زمینه حسابداری بوده است.

خانواده قرمزیان

خانواده قرمزیان ایرانیان یهودی تبار هستند که درسال 1940 از ایران به کانادا مهاجرت کرد. کسب و کار یعقوب قرمزیان(پدر خانواده) صادرات فروش بوده است اما بعد تر به خرید و فروش ملک روی آوردند. شرکت تریپل فایو گروپ تاسیس شده توسط این خانواده است. این شرکت مرکز های تجاری بزرگی را در کانادا و آمریکا ایجاد کرده اند.
این خانواده فروشگاه بزرگ دیگری به نام مال آمریکا (Mall of America) ساخته اند. سالانه 40 میلیون نفر از این فروشگاه بازدید می کنند.

غلامعلی سلیمانی

غلامعلی سلیمانی غول فراورده های لبنی ایران است. وی متولد سال 1325 در آمل می باشد که هلدینگ سولیکو از اوست. مهم ترین زیر مجموعه این هلدینگ شرکت فراورده های گوشتی کاله و فراورده های لبنی کاله است. شرکت کاله در سال 1370 تاسیس شد. او کاله و 20 کارخانه دیگر را تاسیس کرده است. غلامعلی سلیمانی تنها ایرانی است که توانسته با شرکت های بزرگ غذایی و صنعتی جهان مانند: نستله، دنون، کمپینا، بل، هکلند و ایمی برای همکاری صحبت دو جانبه داشته باشد.

حسین ثابت بکتاش

حسین ثابت بکتاش در خرداد سال 1313 در مشهد به دنیا آمد. وی برای تحصیل به اروپا رفت و در رشته برق ادامه تحصیل داد. او نفر اول هتلداری در ایران می باشد. هر چند کارش را در جزایر قناری شروع کرده است و سعی در ساخت هتل در آنجا را داشته است. وی پس از 20 سال به ایران برگشت. او که صاحب 9 هتل در جزایر قناری می باشد در ایران هم هتل داریوش را ساخته است که به سبک تخت جمشید است.
البته او 4 هتل دیگر به جز داریوش در کیش دارد. پارک دلفین ها و چند بار آبی بزرگ دیگر در ایران ساخته است و بسیاری از هتل های کیش را او ساخته است.

پیر امیدیار

پیر امیدیار یکی از ایرانیان ثروتمند است که در خارج از ایران زندگی می کند. پدر و مادر وی هر دو از مهاجران ایرانی بودند که در هنگام تحصیل با هم آشنا شدند. وی در 29 ژوئن 1969 در پاریس به دنیا آمده است. پیر امیدیار که در دوران دانشگاه کامپیوتر خوانده بود به شدت به برنامه نویسی علاقه داشت. او در یک شرکت زیر نظر کمپانی مکینتاش برنامه نویسی می کرد. 
در سال1994 پیر با پاملا آشنا شد. وی برای خوشحال کردن دوست دختر خودش که علاقه زیادی به جمع آوری آب نبات داشت یک بخش خرید و فروش جعبه آب نبات به وب سایت شخصی خود اضافه کرد تا پاملا بتواند با کلکسیونر های دیگر در این خصوص وارد معامله شود. این داستان انگیزه ای بود برای ایجاد یک وب سایت خرید و فروش بی واسطه که بعد ها ebay نام گرفت.

اسدالله عسگر اولادی

اسدالله عسگر اولادی متولد 1321 که در 22 شهریور 98 دار فانی را وداع گفت یکی از ثروتمندترین افرادی بود که در ایران زندگی می کرد. وی معروف ترین صادر کننده خشکبار بود که لقب سلطان خشکبار را به او داده اند. او دارای دو پسر و سه دختر می باشد. در روزهای گذشته همزمان با فوت آقای عسگری اولادی فردی در اینستاگرام خود را نوه ایشان معرفی کرده بود و با انتشار عکس هایی نه چندان جالب موجب تشویش اذهان عمومی شده بود. هر چند خانواده مرحوم این موضوع را تکذیب کردند و اعلام کردند این فرد هیچ ارتباطی با خانواده ایشان ندارد.
اطلاعاتی که از میزان ثروت آقای عسگر اولادی به دست آماده است 100 میلیون دلار صادرات می باشد.
 

ارسال دیدگاه