تمهیدات جدید سیگنال برای کم‌کردن فاصله با رقبا

تمهیدات جدید سیگنال برای کم‌کردن فاصله با رقبا

اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال با کپی کردن برخی از قابلیت‌های واتس‌اپ، امیدوار است بتواند کاربران بیشتری که به دنبال یک پیام رسان جایگزین واتس‌اپ هستند را جذب کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در پی تغییراتی که سیاست‌های حریم خصوصی واتس‌اپ صورت گرفته و کاربران را ملزم می کند با اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود با فیس‌بوک – شرکت مادر واتس‌اپ – موافقت کنند، بسیاری از کاربران کوچ از این اپلیکیشن پیام رسان را آغاز کرده‌اند.

سیگنال پیش از این قابلیت رمزگذاری شده سرتاسری و ارسال پیام‌های محو شونده پس از یک مدت زمانی مشخص را عرضه کرده بود اما جدیدترین نسخه بتای این اپلیکیشن، آپدیت‌هایی را به همراه دارد که فاصله سیگنال از رقیبش از نظر قابلیت‌های محبوب را کمتر می‌کند.

این تغییرات که نخستین بار توسط سایت WABetaInfo کشف شد، شامل گزینه‌های کاسمتیک مانند استیکرهای متحرک و تصاویر پس زمینه چت سفارشی است که در آپدیت‌های اخیر واتس‌اپ ظاهر شدند اما چند قابلیت کاربرد جدید وجود داردند که کوچ از واتس‌اپ به سیگنال را برای کاربران راحت‌تر خواهند می کرد.

حداکثر شمار کاربران شرکت کننده در یک تماس گروهی در سیگنال از پنج به هشت نفر افزایش خواهد یافت که مشابه تغییر صورت گرفته در واتس‌اپ در آوریل سال ۲۰۲۰ است. همچنین حالت مصرف کم دیتا وجود خواهد داشت که مصرف دیتا را در طول تماسها کاهش می دهد (این گزینه در سال ۲۰۱۴ به واتس‌اپ اضافه شد) و کاربران می‌توانند استاتوس سفارشی جدیدی اضافه کنند که برای نخستین بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ به واتس‌اپ افزوده شده می باشد.

واتس‌اپ اجرای سیاست‌های جدید استفاده از سرویس خود را به تاخیر انداخته است اما این تصمیم برای بسیاری از کاربرانی که تصمیم گرفتند به جای اشتراک گذاری اطلاعاتشان با فیس‌بوک، از این اپلیکیشن خارج شوند، دیرهنگام بوده است.

بر اساس گزارش تک رادار، پاول دوروف، موسس تلگرام شمار کاربرانی که واتس‌اپ را ترک می‌کنند را بزرگترین کوچ دیجیتالی تاریخ بشریت خوانده است بنابراین قابل درک است که سیگنال بخواهد سهم خود از این کوچ را افزایش دهد.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه