تست سرعت گلکسی اس ۲۱ اولترا با آیفون ۱۲ پرو مکس : اگزینوس ۲۱۰۰ در مقابل اپل A14

تست سرعت گلکسی اس ۲۱ اولترا با آیفون ۱۲ پرو مکس : اگزینوس ۲۱۰۰ در مقابل اپل A14

پس از اینکه با هم مقایسه Galaxy S21 Ultra در مقابل iPhone 12 Pro Max را در تست سقوط داشتیم، وقت آن است که تست سرعت گلکسی اس ۲۱ اولترا با آیفون ۱۲ پرو مکس را ببینیم. اینجا شاهد رویارویی اگزینوس ۲۱۰۰ در مقابل اپل A14 هستیم.


تست سرعت گلکسی اس ۲۱ اولترا

همانطور که گفتیم گلکسی اس ۲۱ اولترا حاضر در این تست با تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ تجهیز شده است. این همان تراشه ای است که برای بازار کشور ما هم ارایه می شود. امروز با هم درباره بنچمارک اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ در گیک بنچ هم صحبت کردیم. عملکرد خوبی که اما به اپل A14 آیفون ۱۲ پرو مکس نمی رسید.

البته در تجربه کاربری، همه چیز به بنچمارک باز نمی گردد. مثلا رفرش ریت نمایشگر می تواند مهم باشد، بهینه سازی سیستم عامل و البته نرم افزار و بازی ها برای سخت افزار و نرم افزار جدید هم مهم هستند. اما خروجی به چه صورت است؟

اینجا دو ویدیو برای شما داریم که اولی به تست سرعت می پردازد و دومی معرفی مختصر و کوتاه دو دستگاه است. این مطلب به ویدیو اول می پردازد:

همانطور که در این ویدیوها دیدید، هر دو دستگاه در برخی موارد پیروز و در برخی مغلوب شدند. گلکسی اس ۲۱ اولترا در اجرای بازی ها عملکرد بهتری داشت، نرم افزارهای سبک وب محور را سریع تر باز می کرد و نمایشگر ۱۲۰ هرتز آنقدر اهمیت دارد که در طول ویدیو بارها به آن اشاره می شود.

آیفون ۱۲ پرو مکس در مقابل همچنان عملکرد خیره کننده خود در رندر گرفتن ویدیو را نشان می دهد، بازی ها را با عملکرد کمی بهتر اجرا می کند و خوشبختانه با حافظه رم بیشتر، حالا دیگر مشکل مدیریت رم وجود ندارد.

اما وقتی می گوییم که بهینه سازی سیستم عامل، نرم افزار و بازی ها برای سخت افزار و نرم افزار جدید هم مهم است، منظور چیست؟

همانطور که در تصویر بالا می بینید، گلکسی اس ۲۱ اولترا با وجود سخت افزار بسیار به روز اما مثلا فریم ریت Exterme را روی کیفیت HDR ارایه نمی کند در حالی که آیفون ۱۲ پرو مکس آن را ارایه می کند. البته که این می تواند با آپدیت پابجی برطرف شود اما همانطور که گفتیم، این فاکتور در تجربه کاربری خود را نشان می دهد.

نظر شما چیست؟ کدام یک از این دو دستگاه برای شما جذاب است؟ راستی، فقط من هستم که با کاملا تخت شدن نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس، حاشیه های آن را واقعا زیاد می بینم یا شما هم همین حس را دارید؟ به دور از ظاهر، نمایشگر کاملا تخت را می پنسدید یا مثلا نمایشگر تخت با پوشش شیشه 2.5D یا حتی مثلا نمایشگر دو لبه خمیده را؟ تست سقوط گلکسی اس ۲۱ اولترا که به ما نشان داد از نظر مقاومت، گزینه اول بهتر است.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه