برقی شدن تمام تاکسی های اینترنتی اوبر تا سال ۲۰۴۰

برقی شدن تمام تاکسی های اینترنتی اوبر تا سال ۲۰۴۰

شرکت تاکسی اینترنتی اوبر قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری به رانندگان این شرکت برای تعویض ماشین‌هایشان با اتومبیل‌های برقی تا سال ۲۰۴۰ کمک کند. اوبر متعهد شده است تمام وسایل نقلیه‌ی موجود در این شرکت را تا پایان سال ۲۰۳۰ در بریتانیا، ایالات متحده، کانادا و اروپا و تا پایان سال ۲۰۴۰ در تمام دنیا الکتریکی کند. 

شرکت تاکسی اینترنتی اوبر گفته است برای تغییر کاربری اتومبیل‌ها تا مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار به رانندگانش کمک خواهد کرد. اوبر میلیون‌ها راننده در سراسر جهان دارد و در ۱۹ شهر و منطقه از سراسر بریتانیا شامل لندن، بلفاست، کاردیف، گلاسگو و لیدز فعال است. پیش از این مقرر شده بود تمام تاکسی‌های اوبر در لندن تا سال ۲۰۲۵ الکتریکی شوند. دارا خسروشاهی، مدیرعامل اجرایی اوبر گفت: «اوبر تا سال ۲۰۴۰ به وسیله‌ای تماماً دوست‌دار طبیعت تبدیل خواهد شد. ما همچنین هدف نزدیک‌تری را برای الکتریکی شدن تمام تاکسی‌های موجود در ایالات متحده، کانادا و شهرهای اروپایی تا پایان سال ۲۰۳۰ دنبال می‌کنیم.»

وی افزود: «دوران قرنطینه‌ی کروناویروس به ما نشان داد زندگی با ترافیک کمتر و هوای پاک‌تر چطور می‌تواند باشد، اما با کمتر شدن سخت‌گیری‌ها دیدیم که انتشار گاز کربن خیلی زود به سطح قبلی بازگشت. اوبر به جای بازگشت به فعالیت‌های معمول تجاری، تصمیم گرفت از این موضوع به عنوان فرصتی برای کاهش تأثیرات مخرب بر روی محیط زیست‌مان استفاده کند.»

سرمایه‌گذاری اوبر روی این پروژه برای رانندگان صاحب ماشین‌های شرکای تجاری‌اش مثل جنرال موتورز، رنو و نیسان شامل تخفیف هم می‌شود، همچنین برای شارژ این ماشین‌ها هم تخفیف در نظرگرفته شده است. در بریتانیا برای راحتی رانندگان و مقرون‌به‌صرفه شدن شارژ ماشین‌های الکتریکی در لندن، قراردادی بین اوبر و شرکت بی‌پی‌شارژمَستر منعقد شده است.

گرانت شَپس، وزیر حمل‌ونقل بریتانیا از این طرح استقبال کرده و گفت: «این طرح به نفع رانندگان و مشتریان اوبر است و علاوه بر آن به افزایش کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم، کمک خواهد کرد.» دولت بریتانیا قصد دارد خودروهای بنزینی، گازوئیلی و هیبریدی را تا سال ۲۰۳۵ به تدریج از چرخه‌ی حمل‌و‌نقل کشور حذف کند.

منبع: برقی شدن تمام تاکسی‌های اینترنتی اوبر تا سال ۲۰۴۰

تگ ها :
ارسال دیدگاه