باز شدن GitHub برای توسعه دهندگان ایرانی

باز شدن GitHub برای توسعه دهندگان ایرانی

در یک پیروزی برای توسعه دهندگان ایرانی، پلتفرم GitHub امروز گفت که پس از چندین ماه خدمات خود را برای ایران باز می کند. تابستان سال گذشته بود که گیت هاب (سرویس متعلق به مایکروسافت) دسترسی کاربران ایرانی را به دلیل محدودیت های تجاری اعمال شده توسط دولت ایالات متحده مسدود کرد. خبر خوب اما امروز باز شدن GitHub برای توسعه دهندگان ایرانی است.


باز شدن GitHub برای توسعه دهندگان ایرانی

مدیرعامل GitHub، نات فریدمن، گفت که این شرکت سرانجام از دولت برای از سرگیری خدمات خود در ایران چراغ سبز گرفته است:

ما برای ارائه GitHub به توسعه دهندگان در ایران مجوز دولت ایالات متحده را دریافت کرده ایم. این شامل کلیه خدمات برای افراد و سازمانها، خصوصی و دولتی، رایگان و پولی می باشد.

GitHub

وی افزود در حالی كه این شركت از تحریم های ماه های گذشته پیروی می كرد، تلاش كرد با وزارت خزانه داری آمریكا به راه حلی برسد كه اجازه دسترسی آزاد GitHub به كشورهای دارای محدودیت تجاری را دهد. سرانجام، این هفته مجوز ازسرگیری خدمات را دریافت کرده است.

همچنین بخوانید: تحریم گیت هاب برای برنامه نویسان ایرانی چه تاثیراتی دارد؟

شایان ذکر است که GitHub تنها شرکتی نبود که خدمات خود را در ایران مسدود کرد. در آگوست 2019 آمازون هم دسترسی به زیرساخت های ابری خود را برای توسعه دهندگان و شرکت های مستقر در ایران قطع می کند.

همانطور که بعداً گزارش کردیم، توسعه دهندگان ایرانی به دلیل تحریم های ایالات متحده در تلاش برای یافتن خدمات میزبانی، با اوقات سختی روبرو شدند. ساخت راه حل های خاص خود دست و پا گیر و گران است، زیرا تهیه تجهیزات سخت بود. توسعه دهندگان همچنین برای ارتباط با دیگران در انجمن دشوار بودند زیرا Slack به همراه GitLab و GitHub همراه با تعداد زیادی سرویس مفید دیگر ممنوع شده اند.

امیدوارم که شرکت های دیگر نیز راه GitHub را دنبال کنند و به توسعه دهندگان در ایران اجازه دهند دوباره از خدمات خود استفاده می کنند.

منبع:toranji

ارسال دیدگاه