ایجاد باجه های پست بانک در روستاهای سیستان وبلوچستان برنامه ریزی شود

ایجاد باجه های پست بانک در روستاهای سیستان وبلوچستان برنامه ریزی شود

به گزارش ایرنا محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه در بازدید از مدیریت شعب پست بانک سیستان و بلوچستان با اعلام رضایت مجموعه استانداری و فناوری اطلاعات از عملکرد پست بانک استان اظهارداشت: فلسفه ایجادی این بانک حضور در مناطق روستایی و خدمت در مناطق محروم می باشد.
محمد ابراهیم محمدی مدیر شعب پست بانک سیستان و بلوچستان نیز درابتدای این نشست، گزارشی از عملکرد پست بانک استان در حوزه های باجه های بانکی روستایی، خدمات الکترونیک، تسهیلات اشتغالزایی روستایی و صندوق توسعه ملی در مناطق روستایی و همچنین تسهیلات استصناع در شهرهای زاهدان و زابل ارائه می کند.
بازدید از پارک علم و فناوری و حمایت از گروه های خلاق در سیستان و بلوچستان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر به زاهدان بعداز ظهر دوشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت صنایع گروه های خلاق و نوآور در این پارک، توسعه دسترسی به اینترنت در این استان را کمک به بازار صنایع خلاق و نوآور دانست.
آذری جهرمی در جریان بازدید از بخش های مختلف این پارک ازجمله مجموعه کارگاه های فن آورانه و استارتاپ های فعال در حوزه های اینترنت اشیا، انیمیشن، پلتفرم های عرضه صنایع دستی و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و گفت وگو با جوانان فعال در این حوزه ها گوشه ای از اقدامات دولت های یازدهم و دوازدهم برای حمایت از خلاقیت و نوآوری در دانشگاه ها را تشریح کرد.
وی گفت: ثمره این حمایت ها در پارک علم و فناوری مشاهده می شود و فعالیتها بیشتر ازآنچه که بسیاری درباره سیستان و بلوچستان تصور می کنند انجام شده و خلاقیت های بی نظیری شکل گرفته و محصولات فاخری در حال ارائه به بازار است.

منبع:tnews

ارسال دیدگاه