امکان ترجمه همزمان مکالمه‌ها با آمازون اکو

امکان ترجمه همزمان مکالمه‌ها با آمازون اکو


به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، قابلیت ترجمه همزمان الکسا که ترجمه زنده یا Live Translation نام دارد، در حال حاضر روی اسپیکرهای هوشمند آمازون اکو برای کاربران آمریکایی فعال شده است و می تواند مکالمات میان زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی را ترجمه می کند.
 
برای استفاده از این قابلیت تنها کافی است از الکسا بخواهید که به عنوان یک مترجم برای زبان شخصی که با او می‌خواهید صحبت کنید عمل کند. به این ترتیب الکسا در زمان مکالمه می تواند به صورت خودکار فردی که سخن می‌گوید را شناسایی کرده و در صورت نیاز مکالمه‌های او را ترجمه کند.

 

 دستگاه‌های Echo Show

اگر شما از دستگاه‌های Echo Show استفاده می‌کنید، علاوه بر شنیدن نسخه صوتی ترجمه می توانید ترجمه بصری آن را نیز مشاهده کنید. علاوه بر این زمانی که مکالمه به پایان می‌رسد نیز میتوانید با دستور « Alexa, stop » از الکسا بخواهید که ترجمه را به اتمام می رساند.
 
از آنجایی که این قابلیت در حال حاضر به دستگاه‌های آمازون اکو موجود در بازار آمریکا محدود است ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا باقی دستگاه‌ها نیز بتوانند آن را دریافت می کند.
 
علاوه بر این آمازون تنها کمپانی ارائه دهنده قابلیت مترجم همزمان روی دستیار هوشمند نیست و کمپانی گوگل نیز در سال 2019 این قابلیت را برای صفحه نمایش ها و بلندگوهای خود عرضه کرده می باشد.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه