امکان استفاده از مایکروسافت آفیس روی آیپد فراهم شد

امکان استفاده از مایکروسافت آفیس روی آیپد فراهم شد

مایکروسافت آفیس هم اکنون به صورت یک بسته ‌نرم‌افزاری واحد برای کاربران آیپد آماده است. به این ترتیب کاربران این تلبت اپل می‌توانند در یک به ‌نرم‌افزار واحد به ورد، اکسل و پاورپوینت دسترسی داشته باشند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، سمیر گوپتا به عنوان مدیر برنامه‌های تیم مایکروسافت آفیس در این رابطه اظهار داشت که:« آفیس در حال حاضر برای آیپد فعال است و ما ‌نرم‌افزارهای آشنای ورد، اکسل و پاورپوینت را در یک ‌نرم‌افزار واحد و بهینه سازی شده برای سیستم عامل آیپد عرضه کرده ایم. علاوه بر این شما ابزار اضافی را مشاهده خواهید کرد که کارکردتان را بهینه تر خواهد کرد. برای مثال شما می‌توانید به سرعت یک فایل پی دی اف ایجاد کرده و تصاویر را به اسناد منتقل کنید.»
 
پیش از این کاربران آیپد در صورتی که می‌خواستند از ‌نرم‌افزار یکپارچه آفیس استفاده کنند می‌بایست از نسخه آیفون این بسته ‌نرم‌افزاری که در یک پنجره متفاوت باز می‌شد، استفاده کنند. اگرچه نسخه آیفون ‌نرم‌افزار آفیس برای کاربران آیپد خوب کار می‌کرد اما در هر صورت برای آیفون بهینه سازی شده بود و کاربرد صد در صد خود را در آیپد نشان نمی‌داد.
مایکروسافت همچنین فهرستی از قابلیت‌های جدید را برای نسخه آیپد ‌نرم‌افزار آفیس عرضه کرده است. یکی از این قابلیت‌ها امکان دسترسی کاربران به اسناد مهم با استفاده از شماری از الگوهای مفید است. همچنین حافظه ابری برای ذخیره فایل‌های ورد، اکسل و پاورپوینت در نظر گرفته شده است. 
 
علاوه بر این ادعا شده است که ایجاد اسناد با ‌نرم‌افزار آیپد آسان تر شده است. کاربران هم اکنون می‌توانند تصویری از یک سند را گرفته و آن را با یک کلیک ساده به فایل ورد، اکسل یا پاورپوینت قابل ویرایش تبدیل کنند. همچنین می‌توان اسناد یا تصاویر مختلف را به سرعت به فایل‌های پی دی اف تبدیل کرد.
 
یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف این نسخه آن است که برای ویرایش و ایجاد اسناد در سیستم عامل آیپد به اشتراک آفیس 365 نیاز است. با این حال این ‌نرم‌افزار جدید را می‌توان برای تمامی نسخه‌های سیستم عامل آیپد 13 به بعد دریافت کرد و از قابلیت‌های لذت برد.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه