افزایش ۳۰ درصدی حمایت از شرکت‌های خلاق برای فروش محصولات

افزایش ۳۰ درصدی حمایت از شرکت‌های خلاق برای فروش محصولات

طیق رایزنی های صوت گرفته با نهادها و دستگاه های مختلف اجرایی و عمومی، در آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد خدمات عرضه شده برای توسعه فروش و بازار محصولات خلاق ۳۰ درصد افزایش یافته است.

حمایت از تدوین گزارش تحقیقات بازار داخلی، ارزیابی آمادگی صادرات، مشاوره صادرات و واردات (رایگان)، معرفی و ترویج شرکت‌های خلاق در رسانه‌هایی مانند صداوسیما و مشاوره توسعه فنی محصولات، از جمله دیگر خدمات عرضه‌شده به شرکت‌های خلاق است.

همچنین تا کنون شرکت‌های خلاق از خدماتی مانند جذب ایرانیان خارج از کشور و حضور مستقل در نمایشگاه‌های خارجی ویژه شرکت‌های خلاق صادراتی، استفاده کافی به عمل نیاورده‌اند و بر این اساس، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، در نظر دارد تا با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسئول، زمینه حضور بیشتر شرکت‌های خلاق را در نمایشگاه‌های خارج از کشور فراهم آورد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری، تهیه گزارش تحقیقات بازار خارجی ویژه شرکت‌های خلاق صادراتی، ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی برای صادرات مانند سایت به زبان خارجی و بروشور، خدمات تولید و نشر محتوا و مشاوره رایگان ویژه شرکت‌های خلاق صادراتی، تنها بخشی از خدمات عرضه شده در زمینه «توسعه بازار محصولات شرکت‌های خلاق» هستند.

منبع: افزایش ۳۰ درصدی حمایت از شرکت‌های خلاق برای فروش محصولات

ارسال دیدگاه