افزایش قدرت چانه‌زنی کارمندان گوگل با تشکیل اتحادیه کارگری

افزایش قدرت چانه‌زنی کارمندان گوگل با تشکیل اتحادیه کارگری

عده‌ای از کارمندان گوگل یک اتحادیه کارگری تشکیل داده‌اند تا بتوانند در رویارویی با شرکت قدرت چانه‌زنی بالاتری داشته باشند.

به گزارش ایتنا از مهر، بیش از ۲۰۰ کارمند گوگل و بخش‌های مختلف آلفابت روز گذشته یک اتحادیه کارگری در دفاتر کانادا و آمریکا این شرکت ایجاد کردند. این اتحادیه در حالی ایجاد می‌شود که سال‌ها است کارمندان این شرکت درباره شرایط کاری و روش‌های عملکرد این شرکت اعتراض دارند اما از پشتیبانی کافی برای چانه زنی با مدیران این شرکت برخوردار نبودند.

پشتیبانان این اقدام معتقدند «اتحادیه کارگران آلفابت» که شکل تحول یافته از یک گروه غیر رسمی کارمندان فعال این شرکت است، اعضای خود را در مقابل اقدامات انتقام جویانه شرکت بهتر محافظت کند. همچنین اتحادیه می‌تواند حملات قدرتمندتری علیه شرکت انجام می دهد.

این اتحادیه بخشی از گروه ارتباطات کارگری آمریکا است که نماینده کارمندان شرکت وریزون وAT&T نیز است. کارمندان آلفابت باید یک درصد از کل دریافتی خود را به اتحادیه بپردازند.

کارا سیلور استاین مدیر بخش عملیات‌های افراد گوگل در واکنش به این خبر گفت: شرکت از حقوق کارگری کارمندانش پشتیبانی می‌کند و ارتباط مستقیم با کارمندانش ادامه خواهد داد.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه