استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه های دانش آموختگان خارج فراهم شد

استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه های دانش آموختگان خارج فراهم شد

مدیرکل امور دانش آموختگان وزارت علوم گفت: امکان استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه‌‌های قدیم و جدید دانش ‌آموختگان خارج از کشور که در سازمان امور دانشجویان ارزشیابی شده‌اند، فراهم شده است. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت علوم سید عبدالحمید انگجی گفت: کلیه مدارکی که از سال 1399 در این اداره کل ارزشیابی شده دارای QR Code است.

انگجی افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی با اسکن QR Code مندرج در گواهینامه موقت (یک سال) و یا ارزشنامه، توسط نرم‌‬ افزارهای QR Code Reader و یا درج کدصحت 20 رقمی در آدرس پورتال سازمان (http://portal.saorg.ir قسمت خدمات استعلام کد صحت) می‌‬ توانند مشخصات دانش‬ آموخته را در سامانه یاد شده رؤیت نمایند و به راحتی صحت ارزشنامه و یا گواهینامه موقت را استعلام و تأیید یه تحصیلی را به صورت آنلاین مشاهده و اخذ نمایند.

وی افزود: برای ارزشنامه‬ هایی که قبل از سال 1399 بدون درج QR Code صادر گردیده است دانش‬ آموخته می‌‬ بایست به پورتال سازمان به نشانی http://portal.saorg.ir مراجعه و پس از ثبت‌‬ نام اولیه در قسمت خدمات/ اداره کل ا مور دانش‬ آموختگان / دریافت کد‬ صحت ارزشنامه‌‬ های قدیمی خارج از کشور، نسبت به اخذ QR Code اقدام کنند.

وی ادامه داد: سپس اشخاص حقیقی و حقوقی می‌‬ توانند با مراجعه به پورتال یادشده از پخش استعلام کد صحت، نسبت به صحت و سقم ارزشنامه اطمینان حاصل نمایند. ضمناً برای آگاهی از نحوه دریافت تأییدیه تحصیلی و نیز اخذ QR Code توسط متقاضیان، کلیپ آموزشی به نشانی http://portal.saorg.ir/grad-video-help/ پیش‌بینی شده است.

انگجی تاکید کرد: با توجه به موارد یادشده، به هیچ عنوان پاسخگویی کتبی به این قبیل استعلامات (مدارک دارای کدصحت و QR Code ) امکان‌پذیر نیست.

منبع: استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه های دانش آموختگان خارج فراهم شد

ارسال دیدگاه