استراتژی جذاب اوبر برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا

استراتژی جذاب اوبر برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا

در راستای حفظ سلامت و کاهش سرعت رشد انتقال ویروس کرونا، استفاده از ماسک یکی از اقداماتی است که متخصصان به آن تاکید ویژه ای داشته اند. خوشبختانه این اقدام کاملا ساده بوده و امکان اجرای همگانی آن بدون هیچ مشکل خاصی، وجود دارد.در این راستا نقش برندهای مختلف در حمایت از چنین طرح‎ هایی، کاملا مشهود بوده و در این رابطه اوبر اعلام کرده است که برنامه ‎ای ویژه برای اطمینان از ماسک زدن، دارد.

ذکر این نکته ضروری است که تا چند وقت گذشته، رانندگان قبل سوار کردن مسافر، باید سلفی ‎ای را برای تیم پشتیبانی اوبر ارسال می ‎کردند. در کنار این موضوع به مسافران نیز اعلام شده بود که در صورت عدم رعایت موارد ایمنی، حتما گزارش‏ های لازم صورت گیرد و از سوار شدن خودداری نمایند. با این حال سوال مهمی که همواره مطرح بوده است این است که آیا این موارد توسط مسافران نیز رعایت می ‎شود؟

در این راستا جدیدترین بیانیه شرکت به این موضوع پرداخته و اعلام شده است که مسافران نیز باید قبل از درخواست سفر، سلفی ‎ای را ارسال نمایند تا امکان استفاده از این سرویس، مهیا شود. با این حال هنوز از جزییات این طرح خبر دقیقی در دسترس نیست. درواقع ممکن است افراد از تصاویری استفاده کنند که قبلا گرفته شده است. به همین خاطر به نظر می ‎رسد که یک بخش مخصوص برای این مورد به اپلیکیشن اضافه شود تا از درست بودن همه چیز، اطمینان حاصل شود. با این حال این امر تمام ماجرا نبوده و به نظر می ‎رسد که بسته‎ هایی در اختیار رانندگان قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان و یا در ازای دریافت مبلغی، به مسافران داده شود که شامل ماسک، دستکش و ژل ضد عفونی ‎کننده است. این امر باعث خواهد شد تا افرادی که بنا به هر دلیلی ماسک ندارند، در روند روزمره زندگی آنها اختلالی صورت نگیرد.

منبع: استراتژی جذاب اوبر برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا

تگ ها :
ارسال دیدگاه