ادوبی به دنبال بهبود نمایش پی دی اف ها در تلفن های هوشمند به کمک هوش مصنوعی

ادوبی به دنبال بهبود نمایش پی دی اف ها در تلفن های هوشمند به کمک هوش مصنوعی

پی دی اف های قابل حمل بخشی اساسی از زندگی دیجیتال ما هستند، اما در صفحه های نمایش کوچک افتضاح نشان داده می شوند.

فناوری PDF Adobe نمی تواند با توانایی انقلابی رایانه کوانتومی مطابقت داشته باشد. اما بسیاری از افراد در دنیای دیجیتال بیشتر از هر چیز دیگری از پی دی اف ها استفاده می کنند، به همین دلیل ادوبی تصمیم گرفته تا آنرا برای گوشی های هوشمند مدرن سازی کند.

Abhay Parasnis، مدیر ارشد فناوری ادوبی، می گوید:

این شرکت فناوری جدید هوش مصنوعی را به نام حالت Liquid به نرم افزار آکروبات (Acrobat) خود اضافه می کند تا فرمت فایل ها را به گونه‌ای تغییر دهد که بر روی گوشی های هوشمند قابل خواندن باشند.

حالت Liquid هفته‌ی پیش معرفی شد و این در حالی است که PDF ها نقش اساسی در مدارس و محل های کار آنلاین، مشاغل با معاملات الکترونیکی و افراد بایگانی اسناد و به طور کلی در زندگی ما دارند. بخصوص در حین بحران کرونا که تحصیلات و اکثر مشاغل بصورت آنلاین و با استفاده از PDFها انجام می شود.

ادوبی می گوید این فناوری نیاز واقعی افراد را برآورده می کند. PDF ها با موبایل ها سازگار نیستند. آنها برای صفحات نمایش دستگاه های کوچکتر مناسب نیستند. کاربران برای خواندن کامل متن باید با مشکالات و شختی های زیادی دست و پنجه نرم کنند.

Parasnis میگوید:

برای خواندن متن فایل PDF شما باید همش صفحه را کوچک و بزرگ کنید.” “تمام مواردی که PDF ها را عالی می کند، آنها را بر روی موبایل ها بد می کند.

حالت Liquid پی دی اف ها چگونه کار می کند؟

حالت Liquid ادوبی فرمت فایل را از حالت اصلی خود در یک صفحه به اندازه حروف جدا می کند. این برنامه از دانش خود در مورد سایر داکیومنت ها برای پیش بینی طرح متن، گرافیک و جداولی که در صفحه کوچک تلفن کار می کنند، استفاده می کند. از این پس، در هنگام باز کردن یک فایل متن جدید بصورت پیش فرض یک PDF عادی را مشاهده خواهید کرد، اما با زدن یک دکمه آن را به حالت Liquid تبدیل می کند.

برنامه Adobe Acrobat از هفته‌ی پیش حالت Liquid را دریافت کرد. اما این شرکت این فناوری را به شرکت های دیگر نیز ارائه می دهد، بنابراین شما می توانید Liquid PDF را در مرورگرها، پردازنده های کلمه و سایر ابزارهایی که PDF را نمایش می دهند، مشاهده کنید.

یک محدودیت حالت Liquid این است که برای متنی که فقط یک عنصر بزرگ گرافیکی است کار نخواهد کرد. برای مثال وقتی از تلفن خود برای گرفتن عکس از یک متن استفاده می کنید. آدوبی قصد دارد با استفاده از فناوری شناسایی حروف نوری برنامه Scan حالت Liquid را تقویت کند، که این گرافیک ها را نیز به متن تبدیل کرده و قابل خواندن کند.

منبع: ادوبی به دنبال بهبود نمایش پی دی اف ها در تلفن های هوشمند به کمک هوش مصنوعی

ارسال دیدگاه