آیفون‌های بعدی باتری‌های بزرگ‌تری‌ خواهند داشت

آیفون‌های بعدی باتری‌های بزرگ‌تری‌ خواهند داشت

یکی از دلخوری‌های بزرگ دوستداران آیفون‌های اپل در چند نسل اخیر آن این است که اپل همچنان از باتری‌های کوچک‌تری نسبت به بیشتر رقبایش استفاده می‌کند. یک شایعه جدید گویای آن است که اپل نهایتا برای افزودن باتری‌های بزرگتر به سری آیفون، در زمانی که آیفون 13 عرضه شود، آماده شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، منبع این شایعه مینگ-چی کئو تحلیلگر امور اپل است؛ وی در یک یادداشت مخصوص سرمایه‌گذاران نوشت که هر چهار گوشی سری آیفون 13 به باتری‌های بزرگتری مجهز خواهند شد. کئو می‌گوید که کل سری آیفون 13 که انتظار می‌رود در نیمه دوم سال 2021 عرضه شود باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر از سری آیفون 12 خواهد داشت. آنچه امکان ساخت باتری‌های بزرگ‌تر را فراهم خواهم آورد یک طراحی جدید صرفه‌جویانه در فضا برای بسیاری از قطعات درون این اسمارتفونها است.
 
به گفته کئو، مشکل استفاده از باتری‌های بزرگتر این است که مدل‌های آیفون 13 وزنی اندکی بیشتر از مدل‌های آیفون 12 خواهند داشت. قطعاتی که کوچک‌سازی شده‌اند تا امکان ساخت باتری‌های بزرگ‌تر فراهم بیاید عبارتند از اسلات سیم‌کارت گنجانده شده در مینبورد و کاهش ضخامت ماژول اپتیکال جلویی. فرض بر این است که بزرگ شدن باتری باعث افزایش دوام بیشتر باتری خواهد شد.

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه