آموزش : نکاتی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی‌های اندرویدی

آموزش : نکاتی برای افزایش سرعت اینترنت در گوشی‌های اندرویدی

سرعت بالای اینترنت به عوامل بسیاری بستگی دارد. به عنوان مثال، در صورتی که شما در کشوری زندگی می‌کنید که میانگین سرعت اینترنت آن پایین است، نباید انتظار و توقع زیادی از سرعت اینترنت همراه و یا مودم وای فای منزل یا محل کار خود داشته باشید.

به طور کلی، سرعت بالای اینترنت می‌تواند کمک بسیاری زیادی در تسهیل و تسریع کارهای ضروری و روزمره ما داشته باشد. همچنین می‌تواند از مشکلات بسیاری که ممکن است تحت تاثیر سرعت کم اینترنت بوجود بیاید، جلوگیری کند. نکته‌ای که بیشتر کاربران را ناراحت می‌کند، آن است که با توجه به مبلغی که ماهانه باید به شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت بپردازند، در مقایسه با سرعت آن بسیار زیاد و هنگفت است و به عبارتی دیگر، این سرعت پایین با توجه به پول زیاد آن، به هیچ عنوان نمی‌ارزد.


در انتخاب مرورگر دقت کنید

سریع‌ترین مرورگر را برای اندروید استفاده کنید. اگر همزمان از چندین مرورگر استفاده کنید می‌توانید سرعت آنها را امتحان و بین آنها بهترین مرورگر را انتخاب کنید.

 

پاک کردن cache از موبایل یا تبلت

با پرشدن حافظه cache, سرعت دستگاه و همچنین سرعت اینترنت بسیار کند خواهد شد. پس پاک کردن مرتب آن از حافظه, ترفند مناسب دیگری برای افزایش سرعت اینترنت می‌باشد. 

 

بیشترین میزان دیتا را ار آن خود کنید!

در بخش تنظیمات شبکه و اینترنت, باید به GPRS بروید و گزینه data prefer را به جای call prefer انتخاب کنید. این کار تاثیر بسیاری بر روی سرعت اینترنت می‌گذارد.

 

بستن و حذف برنامه‌های غیرضروری

برنامه‌های غیرضروری در حال اجرا, از پردازشگر استفاده می‌کنند و بار مسئولیت را که بر دوش CPU سنگینی می‌کند, بیشتر نیز می‌کنند و در نتیجه باعث کند شدن اینترنت می‌شوند. پس قبل از استفاده از اینترنت برنامه‌های اضافی را ببندید و برنامه‌هایی را که مدتهاست از آن استفاده نکرده اید را نیز حذف کنید. 

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه