آزمایش یک داروی جدید برای درمان کرونا در سال ۲۰۲۱ توسط روسیه

آزمایش یک داروی جدید برای درمان کرونا در سال ۲۰۲۱ توسط روسیه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، ویروس کرونا همچنان در حال قربانی گرفتن است و گونه جدید آن هم با سرعت بالایی شیوع پیدا می کند. روسیه در گذشته توانسته واکسن «اسپوتنیک V» را توسعه دهد و حالا مدیر موسسه سازنده این واکسن از شروع آزمایش یک داروی آنتی بادی جدید برای مقابله با این بیماری در سال آینده میلادی خبر داده است.
مدیر موسسه علمی «گامالیا» به نام «الکساندر گینتسبورگ» ابراز امیدواری کرده که آزمایش این داروی جدید از پاییز سال آینده آغاز شود. روسیه از بیماران کووید-۱۹ درخواست کرده پلاسمای خون خود را به علت وجود آنتی بادی، برای پژوهش های آینده در اختیار این موسسه قرار دهد.
گینتسبورگ گفته:
«امیدوارم آزمایش های بالینی در پاییز آغاز شود. ما برای توسعه این دارو باید از چندین فناوری به صورت همزمان استفاده کنیم، کاری که هم اکنون در حال انجام آن هستیم.»
چندین ماه پیش رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ به کووید-۱۹ مبتلا شد و با استفاده از یک ترکیب دارویی آنتی بادی تجربی بهبود پیدا کرد. این دارو که توسط شرکت «ریجنرون» تولید شده، چند وقت پیش از سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری دریافت کرد.
آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شوند و به یک ویروس مهاجم می چسبند و آن را خنثی می کنند. ترکیب دارویی ریجنرون حاوی یک پادتن ساخته شده توسط این کمپانی به همراه یک آنتی بادی جدا شده از بهبودیافتگان ویروس کرونا است.
مدیر گامالیا اعلام کرده که داروی روسی با «پادتن مونوکلونال» ساخته می شود که در حقیقت نسخه مهندسی شده آنتی بادی های موجود در پلاسمای خون افراد بهبودیافته از کووید-۱۹ می باشد.

منبع:tnews

ارسال دیدگاه